Krása a módaVlasy

Objemová trvalá na jemné vlasy: vlasový trend roku 2024

Objemová trvalá na jemné vlasy: vlasový trend roku 2024

Na sociálních sítích se objevují videa o neskutečných proměnách po aplikaci objemové trvalé. Splihlé vlasy prostě nikdy nebudou vypadat tak jako plné objemu. Jenže co dělat, když máte jemné vlasy a ani poctivá foukaná vám příliš dlouho nevydrží? Zkuste objemovou trvalou, dokáže divy a vydrží několik týdnů!

  • Co je objemová trvalá?
  • Pro koho je vhodná a kdo by se ji měl raději vyhnout?
  • Jak probíhá proces aplikace?
  • Jak dlouho objemová trvalá vydrží?

Co je objemová trvalá?

Jedná se o techniku, která je velmi podobná klasické trvalé, avšak s tím rozdílem, že objemová trvalá vám do vlasů přidá pouze objem, nikoli kudrlinky. Objemová trvalá se dělá chemickým procesem, ale aplikuje se v podstatě jen ke kořínkům vlasů do pěšinek. Současně také nevyžaduje tolik péče jako klasická trvalá.

Pro koho je vhodná a kdo by se ji měl raději vyhnout?

Potěšíme vás, protože je vhodná pro všechny typy vlasů, včetně těch jemných! Objemovou trvalou můžete aplikovat také na barvené vlasy.

Jelikož se jedná o chemický proces, důrazně v rámci zachování bezpečnosti vašich vlasů, neaplikovat trvalou na vlasy které jsou poškozené například odbarvováním z tmavé barvy na blond.

Jak probíhá proces aplikace?

Jelikož se jedná o poměrně složitý proces, doporučujeme navštívit odborníka a nespoléhat se na kamarádky nebo své vlastní dovednosti.

Ke kořínkům je aplikován speciální roztok. Následně se vlasy namotávají na speciální natáčky nebo spony, aby získaly požadovaný tvar. Doba působení roztoku je přibližně 20 minut podle požadovaných výsledků. Po sundání natáček jsou vlasy ošetřeny dalším roztokem pro trvalou. Na řadu přichází neutralizační roztok.

Po aplikaci trvalé byste si neměla vlasy namočit po dobu 48 hodin.

Jak dlouho objemová trvalá vydrží?

Trvalá vydrží asi tak dlouho, jak vám rychle rostou vlasy. Trvanlivost objemové trvalé se udává v 6-8 týdnech.