Krása a módaMóda

Největší módní trendy pro nadcházející sezónu 2024: Co si obléci?

Největší módní trendy pro nadcházející sezónu 2024: Co si obléci?

Zimní sezóna bude za chvíli končit, a tak konečně nastal čas se připravit na jarní sezónu. Které prvky budou trendy? V dnešním článku si probereme, co by nemělo chybět ve vašem šatníku.

Minimalistická černá

Pro ty, kdo by si snad pomyslel, že černá patří spíše do chladných měsíců, tak jste na omylu. Černá vévodila létu už minulý rok a nyní se vrací už na jaře. A to ocení milovnice tlumených barev, kterým barevná paleta nic neříká. A nemusíte se bát, černá barva není jen ponurá, ale především elegantní! Pokud toužíte po nějakém tmavém prvku, vsaďte na siluetu.

Bílé šaty

Trendy pro jaro a léto 2024 se přesunou k novému základnímu prvku šatníku v podobě bílých šatů. Ať už dáváte přednost jakémukoliv střihu, fantazii se meze nekladou. Vsadit můžete na maxi šaty, krajkové šaty, šaty v áčkovém střihu…na módních molech jste je mohli vidět všechny.

Padesát odstínů žluté

Pozorovali jste pravidelně a poctivě módní přehlídky? Pak jste si mohli všimnout, že na NYFW 2024 se modelky mihnuly v žluté barvě, což byl ten nejlepší trend newyorského týdne módy pro rok 2024. Koneckonců v barevných paletách jarních a letních kolekcí můžete vždy očekávat trochu jasu. A právě žlutá se objevila snad v celé škále variací – včetně pikantní citronové u Prabala Gurunga, syté máslové u Helmuta Langa nebo ultrazářivé neonové u značky Coach.

Korzety

Korzety slavily obrovských boom na přelomu století, kdy je vynesly snad všechny popové zpěvačky spolu s cargo kalhotami. A trend korzetů se letos vrací. Dlouhé korzety byly spatřeny u španělské značky Palomo, kde byla znatelná inspirace z počátku 19. století, zatímco nahé korzety Dion Lee s viditelnými kosticemi byly ještě navíc doplněny o opasek. Skvělou volbou bude ale také rozšířený korzet – Collin Strad pojal ten svůj až edwardiánsky.

Opasky v hlavní roli

Máte rádi velké opasky? Pak je dobrou zprávou, že právě velké opasky jsou dalším letošním trendem pro jaro a léto. A nemusíte vůbec troškařit. Kombinovat můžete široký pásek se dvěma úzkými pásky nebo zvolit jeden opravdu akcentový. A držet se nemusíte ani zpátky z pohledu barev.

Zaměřeno na třásně

Dalším hlavním tématem kolekcí NYFW byl pohyb. A ten nejlépe znázorňují třásně. Ty budou k vidění na jaře a v létě opravdu všude. Inspiraci můžete načerpat třeba u PatBa a jeho opulentních maxi šatů, minišatů s tkanými třásněmi od Y III Chuana Ea, ale třásně si oblíbil i Ralph Lauren, který třásně umístil na pončo.