Horoskopy

3 největší lakomci podle znamení: nejste mezi nimi i vy?

3 největší lakomci podle znamení: nejste mezi nimi i vy?

Lakotu obvykle vnímáme jako veskrze negativní vlastnost. Schopnost podělit se s druhými je do jisté míry předpokladem normálního fungování ve společnosti a od jejích členů se očekává. Pozor ale! Nepleťme si lakotu se zdravým vytyčováním vlastních hranic. To, že vám někdo nechce půjčit vlastní majetek neznamená, že je lakomý. Nikdo z nás nemá automatický nárok na věci, které nám nepatří. Kteří lidé jsou ti největší lakomci podle znamení zvěrokruhu? Vybrali jsme pro hned 3 adepty na cenu „Lakomec roku 2024“.

Býk

Býci milují luxus a krásné věci. Nespokojí se jen tak s něčím, a pokud už si něco dopřejí, bývá to velmi drahé. I proto si na své věci dávají velký pozor. U Býků není nijak běžné, že by měli svůj majetek špinavý či rozbitý. Dobře ví, že ostatní na jejich věci nedají takový pozor jako oni sami, a proto nechtějí druhým nic půjčovat. Jsou velmi spořiví a každý nákup provází dlouhé zvažování všech pro a proti. Rozhodně nepatří k lidem, kteří utrácí bez rozmyslu za blbosti.

Štír

Štíři vše prožívají velmi intenzivně. Pokud tedy něco vlastní, pravděpodobně si k tomu utvořili silné citové pouto. Ke klidnému životu potřebují finanční stabilitu a často sklouzávají k materialismu. Pokud se jim tyto vlastnosti daří držet v únosné míře, pak se jim v životě skvěle daří. V opačném případě jsou ale svým okolím označeni za lakomce a podivíny.

Kozoroh

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou ti největší lakomci podle znamení zvěrokruhu. Jsou velmi ambiciózní a cílevědomí. Veškerý svůj majetek si těžce vydřeli, a proto si jej patřičně cení. Nepůjčují jen tak někomu a ideálně nepůjčují vůbec. Zejména na finance jsou nesmírně opatrní. Pokud se vám stane, že vás Kozoroh „založí“, vsaďte se, že vás velmi brzy začne uhánět, abyste mu svůj dluh splatili. Díky této vlastnosti však Kozorozi jen málokdy trpí nedostatkem a nedostávají se do finanční tísně.