Krása a módaMóda

Nejmodernější zimní šperky zimní sezony 2024: Nosíte je také?

Nejmodernější zimní šperky zimní sezony 2024: Nosíte je také?

Módní trendy se neustále mění, a to nejen v oblasti oblékání, obuvi či doplňků, ale také šperků. Ty jsou tradičně tvořeny hned několika typy, jež se volí podle toho, pro jakou příležitost si je dámy (či pánové) berou. Obecně se šperky dělí do dvou základních kategorií zahrnujících ty na běžné nošení, které bývají méně nápadné a pro nositelku či nositele mívají vedle zkrášlovací také sentimentální hodnotu, a pak na zvláštní příležitosti, jež bývají výrazné a často se volí tak, aby dobře ladily s e zvoleným oblečením. Konkrétní trendy obvykle navazují na aktuální oblíbené materiály, provedení, a také barevné preference. Víte, jaké panují v aktuální sezóně.

Trendy v zimních špercích pro aktuální sezónu

Zimní šperky bývají tradičně jednodušší než šperky určené pro letní sezónu a převládají mezi nimi především klasické prvky, motivy a materiály. Nejčastěji se tak setkáváme s řetízky, přívěsky, náušnicemi či prsteny z drahých kovů, které se kombinují s přírodními kameny a perlami či perletí. Pro běžné nošení se dále uplatňují šperky z alternativních materiálů, jako jsou dřevo či plasty. Jaké šperky by tedy letos neměly ve vaší šperkovnici chybět?

Dlouhé visací a peckové náušnice

Jelikož letošní zima přeje zajímavým nevšedním a kratším účesům, přizpůsobit by se tomu měly i náušnice. V kurzu jsou aktuálně buď velmi nenápadné náušnice s drobnými kamínky, nebo naopak visací typy ve velmi výrazném provedení.

Perly a přírodní kameny

Chcete-li zvolit opravdu trendy šperk, rozhodně sáhněte po perlách, ať už ve formě náušnic, náhrdelníku nebo jen kombinovaného přívěšku. Perly v jakémkoliv provedení jsou letošním hitem především ve světlých odstínech. Obdobně pak můžete využít také přírodní kameny, preferují se modré, fialové a velmi tmavé odstíny, například ametyst nebo onyx. Pokud preferujete drobné kamínky, ideální je zdobit dekolt vrstvenými náhrdelníky, které mohou být laděny do zajímavých kombinací.

Řetízky s výraznými oky

Vybíráte-li náramek nebo náhrdelník ze zlata či stříbra, volte řetízek s většími oky, ty jsou v letošní zimní sezóně velmi populární. Vhodné je jak žluté, tak bílé nebo růžové zlato či stříbro, masivnější řešení může být i z chirurgické oceli.