KrásaKrása a móda

Nejmodernější účes pro zvýšení objemu jemných vlasů pro rok 2024

Nejmodernější účes pro zvýšení objemu jemných vlasů pro rok 2024

Ruku nahoru, kdo touží po objemných vlasech! Pokud do této skupiny patříte i vy, pak jste na správném místě. Účesů pro zvýšení objemu jemných vlasů je sice nespočet, ale jen jeden jim všem kraluje. A tím účesem je lob!

Co je lob?

Lob neboli dlouhý bob je jedním z nejvíc lichotivých účesů pro všechny ženy. Tento účes sahající po ramena zvýrazní vaše rysy, aniž by vás zatěžoval přílišnou délkou. Lob je typ účesu, který je považován a univerzálně lichotivý. A to znamená jediné: tento střih vypadá úžasně na každém. A nám se líbí, že žádné dva loby nejsou stejné. Můžete narazit na lob s ofinou nebo bez ofiny, s různou texturou a nebo na lob s tupými či ostře zastřiženými konečky.

Lob a struktura vlasů

Pokud máte jemné vlasy, lob s tupou linií vám dodá objem. Pokud máte husté vlasy, váš kadeřník by měl použít ty správné nůžky, aby vašim vlasům dodal texturu a pohyb. A jak takovým vlasům dodat styling? Můžete vsadit na pomádu! Přípravek naneste do zadní části vlasů a zbytek rozetřete po délkách a konečcích a vlasy promačkejte, abyste jim dodali nějaký objem. Pokud máte kudrnaté vlasy, můžete požádat o techniku foilyage, aby vaše prameny byly trochu světlejší. Jedná se o velice jemnou metodu, při níž nedochází k dramatickému zásahu do vlasů.

Jakou délku zvolit

Pokud se rozhodnete pro lob, bude nejlepší, když vás váš kadeřník ostříhá těsně nad ramena. Není to ale pravidlem. Můžete také uvažovat o délce po klíční kost. Pokud máte kulatý obličej, zvolte délku po ramena. Pokud máte oválný obličej, můžete pracovat s jakoukoli délkou. Srdcovitým tvarům obličeje bude slušet pro změnu kratší lob, čímž skvěle vynikne linie čelisti. S délkou můžete experimentovat i co se ofiny týká. Zvolit můžete klasickou ofinu, oblíbenou ofinu ve stylu Brigitte Bardot, kterou si musela vyzkoušet alespoň jednou snad každá z nás nebo mikro ofinu, která vašemu účesu dodá rebelský nádech.

Co když vlasy nedorostou do požadované délky?

Pokud vám vlasy nedorostou do určité délky, můžete si pohrát s prodloužením, abyste získali nějaký ten centimetr navíc a z bobu se stal lob. Můžete proto kadeřníka požádat o prodloužení, které vám dodá nejen délku, ale také především plnost. Jen se předem ujistěte, jaká metoda prodloužení je pro vás tím nejvhodnějším způsobem. Dnes totiž existuje nespočet variant a ne všechny jsou vhodné pro jemné vlasy.