Krása a módaMóda

Nejmodernější oblečení velikosti 40 a více: Co nosit na podzim 2023?

Nejmodernější oblečení velikosti 40 a více: Co nosit na podzim 2023?

Letošní módní trendy pro začínající podzim se budou držet především jednoduchosti, formálního stylu a elegance, tzn. že v kurzu budou především kostýmky a odstíny šedé. Ty budou ovšem doplňovat zajímavé kovové a řasené efekty, a hlavně linie a křivky.

Dámy, které se potýkají s pár kily navíc a spadají tedy již do kategorie boubelek nebo moletek tak mohou vsadit na zvýraznění bujných tvarů své postavy (zvláště patří-li k tomu šťastnému typu přesýpacích hodin. V případě, že ne, mohou tohoto efektu docílit vhodně umístěným páskem. Móda pro letošní podzim vás ovšem potěší, jelikož si můžete vyhrát s různými barvami, vzor a střihy.

Co byste si měly pořídit do svého šatníku

Hlavním motivem letošního podzimu bude odklon od extravagance a podpora pohodlného a jednoduchého stylu. Nosit se budou především košile a halenky k džínám, ale i velmi elegantní formální oblečení, které můžete pro běžné nošení odlehčit sportovní obuví. Rozhodně si letos pořiďte širší a delší kabát (ideálně v šedé nebo v černé), který se vám bude hodit ke všemu. Pro mohutnější postavy budou ideální následující modely.

Midi a maxi šaty

Máte-li nesouměrnou postavu, budou pro vás ideální šaty v délce pod kolena, pokud ovšem potřebujete postavu prodloužit, zaměřte se na maxi šaty v áčkovém nebo empírovém stylu. Chcete-li je mít podle posledního trendu, zkuste najít model, který využívá vrstvení nebo řasení. Barvy byste měly ladit především do černé nebo šedé, případně se soustředit na moderní vzory – letošní podzim ovládne především strohá geometrie nebo naopak jemné větší kvítky v nepravidelném vzoru.

Kalhotové a sukňové kostýmky

Formální styl nejlépe dosáhnete kostýmky, které by měly být právě střihu, jež zvýrazňuje štíhlý pas. Pokud to u vaší postavy nelze dosáhnout, volte pouzdrové nebo přiléhavé šaty s nápadným větším páskem, které zkombinujete se sakem.

Vsaďte na černou a bílou

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model, o letošním podzimu budete rozhodně trendy, budete-li kombinovat především černou a bílou. Typickým vzhledem ve formálním i neformálním oblečení bude pouzdrová sukně s bílou halenkou nebo košilí doplněná velkým a dlouhým kabátem. S ohledem na vaši postavu pak vybírejte takový styl, který jí bude lichotit – opticky prodlužující efekt mají především kalhoty a sukně do pasu, jehož linii zvýrazňuje zakasaný top.