Další

Nejmodernější nápady do interiéru roku 2023

Nejmodernější nápady do interiéru roku 2023

Pokud se chystáte oživit svůj domov, či se snažíte vybavit si domov nový a chcete držet krok s nejnovějšími trendy, jste na správném místě. Přinášíme vám totiž pár užitečných tipů, jak udržet domácnost svěží.

Biokrb

Čím dál větší popularitu v domácnostech získávají krby spalující biolíh. Nejen že vypadají skvěle, nepotřebují ani žádný komín či extrémně složitou instalaci. Stačí ho koupit a sami si ho můžete postavit či pověsit.

Ekologicky udržitelné prvky

Podle odborníků na design by lidé měli začít nakupovat interiérové doplňky podle materiálů, pokud chtějí držet krok s moderní domácností. Doporučují se přírodní prvky jako bambus, dub, korek, vlna či bavlna.

Modrá je dobrá

Podle přední světové architektky a autorky knihy o designu „MOOD“ Anne Hepfer bude jednoznačně barvou roku 2023 modrá. A to nejen co se interiérových doplňků týče, ale i v případě, že se rozhodnete vymalovat.

Koberce jako umění

Zakladatel a kreativní ředitel Alex TATE Design Alex Alonso přichází s názorem, že v letošním roce prodej kusových koberců tvořící umělecké dílo předstihne v oblíbenosti prodej nevýrazných a metrážových podlah. Pokud se vám tedy někde nějaký kousek líbí, nebojte se do něho jít, i když může být na první pohled extravagantní.

 Zlato se vrací

Jak to bývá zvykem, některé věci se opět vrací do módy a ne jinak tomu je i v případě zlata. To se totiž vrací na scénu, takže jestli chcete být trendy, nějaký ten pozlacený kus nábytku by ve vaší domácnosti neměl chybět. Pochopitelně nemusí jít o pravé zlato, bohatě postačí i to „kočičí“.

Oblé tvary

I oblé tvary se opět vrací do módy, zejména pak co se stavebnictví týče. Pokud se tedy chystáte na nějakou rekonstrukci, zkuste místo dveří vytvořit obloukový průchod. Pochopitelně i kulatý stolek může rozzářit vši domácnost.