Horoskopy

Nejméně obvyklé znamení: Je vaše znamení v roce 2024 ohrožený druh?

Nejméně obvyklé znamení: Je vaše znamení v roce 2024 ohrožený druh?

Některá znamení zvěrokruhu jsou vzácnější než jiná, to je nezpochybnitelný fakt. Podle statistik existuje trojice znamení, která jsou v populaci nejméně zastoupená. Obavu o vymření svého znamení ale opravdu mít nemusíte, žádné není natolik ohroženým druhem, že by hrozilo, že přestane v tomto roce existovat.

Hadonoš (30.11. – 18.12.)

Žebříček nejvzácnějších znamení zvěrokruhu právem vede tajemný Hadonoš – některými považován za třinácté zapomenuté znamení zvěrokruhu. Zatímco zbylých dvanáct znamení je známo od starověku, tak za Hadonoše se přimlouvají moderní astrologové, neboť tímto souhvězdím prochází slunce přibližně od 30. listopadu do 18. prosince každého roku, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby si zasloužil své místo mezi ostatními. 

Za hlavní rys Hadonoše je považována jeho schopnost znovuzrození. Dokáže se tak snadno stát jiným člověkem, zvládá jednoduše změnit vše ve svém životě během jednoho dne a jednou provždy se rozloučit s minulostí. Lidem v tomto znamení se často dějí neuvěřitelné události, které si nejen jejich okolí, ale ani oni sami nedokáží vysvětlit. Setkání s lidmi narozenými v tomto znamení jsou vzácná, nepředvídatelná a dokáží zcela změnit váš život.

Kozoroh (22.12 – 19.1.)

V lednu, tedy v hlavním měsíci Kozoroha, se obvykle rodí poměrně málo dětí, respektive statisticky o několik procent méně než v prosinci i v ostatních jarních, letních a podzimních měsících. 

Pro ty, kteří sní o spojení svého osudu s Kozorohem, tak vězte, že se jeho vzácnost a jedinečnost může bohužel stát i velkým problémem. Proto nalezení spřízněné duše zabírá tomuto znamení spoustu času, avšak, když ji najde, tak si jí váží.

Vodnář (20.1. – 18.2.)

Proč je Vodnář jedním z nejvzácnějších znamení zvěrokruhu? Astrologové pro to mají logické vysvětlení – děti narozené ve znamení Vodnáře jsou počaty koncem jara a začátkem léta, kdy po jarním rozletu klesá aktivita hormonů. Vodnáři tedy mohou být jedineční nejen pro své četné schopnosti, ale také proto, že jsou vzácnější než ostatní.

Ani únor tedy rozhodně není v porodnicích zrovna nejrušnějším měsícem, proto už začíná být jasné, proč šikovné Vodnáře potkáváme v životě mnohem méně často než třeba zástupce jiných znamení…