Krása a módaMóda

Nejlepší zimní kabáty pro ženy 60+: Víte jak je nosit?

Nejlepší zimní kabáty pro ženy 60+: Víte jak je nosit?

Starší dámy s oblibou nosí především kabáty. Bundy nechávají mladším ročníkům. Mnohdy ale bohužel nevolí ty správné modely. Poradíme vám, jaké zimní kabáty obléknout po šedesátce, jak je nosit i s čím je kombinovat.

Zimní kabáty pro starší dámy

Aktuální módní trendy hrají starším ženám do karet. Trendy je totiž quiet luxury (tichý luxus), který klade důraz na kvalitní materiály i provedení, ale také na jednoduchost, střídmost a eleganci. Oblečení může být značkové, avšak loga a nápisy musí zůstat skryty.

Jaký kabát tedy zvolit? Nejlepší volbou je klasický dvouřadý kabát vyrobený z vlny, kašmíru nebo nějaké směsi. Umělé materiály nejenže nejsou trendy, ale nejsou ani praktické. Vůbec vás totiž nezahřejí.

Speciální tip pro vás: Chcete-li vypadat o pár let mladší, pořiďte si kromě černého kabátu i kabát béžový. Světlejší odstíny vám uberou roky.

Outfity pro starší dámy

Starším ženám obvykle sluší spíše elegantní outfity. Kabát si však určitě mohou obléknout jak s kalhotami, tak se sukní. Moc hezky vypadá vlněný kabát s koženými doplňky a kotníkovými koženými botami nebo kozačkami pod kolena. Kabelky a tašky se letos nosí spíše větší, tak na to pamatujte. Moderní jsou také nejrůznější šály a plédy.

A co obléknout pod kabát? Například bílou košili s pletenou vestou, kašmírový svetřík nebo pořádně teplý vlněný rolák. Slušivé jsou i nejrůznější halenky. Letos se nosí například ty puntíkované.

Tipy na kabáty, které nikdy nevyjdou z módy

  • kabát pánského střihu (rovný střih, délka do půli lýtek)
  • zavinovací kabát s páskem (zvýrazňuje siluetu a pas, působí velmi ženským dojmem)
  • klasický trenčkot (vhodný spíše na konec zimy a začátek jara)
  • prošívaný kabát v prodloužené délce (sluší spíše štíhlejším ženám, protože může přidávat na objemu)