Vlasy

Nejlepší účesy na světě: máte jeden z těchto 4 i vy?

Nejlepší účesy na světě: máte jeden z těchto 4 i vy?

Nemůžeme vám předložit konkrétní jeden účes, který by byl nejlepší, protože toto označení je ovlivněno osobními preferencemi a potřebami konkrétní ženy. Přesto existují účesy, které jsou nadčasové a ženy je nosí stejně dnes jako před několika desítky let. Podívejte se na ty nejlepší účesy na světě. 

1. Vlnité vlasy

Tento účes je jednoduchý, elegantní a skutečně nadčasový. Vlny ve vlasech vypadají romanticky, elegantně, mladistvě a ležérně. Máte-li přirozeně vlnité vlasy, můžete jim dát tvar pomocí produktů, které pro ně byly speciálně vyvinuty. Máte-li rovné vlasy, můžete v nich vlny vytvořit pomoci kulmy, žehličky nebo jednoduše zapletením vlhkých vlasů do copu, které necháte volně uschnout a po následném rozpletení je zafixujete lakem.

Žena držící se za hlavu s dlouhými vlnitými vlasy.

2. Bob

Mezi nejlepší účesy na světě můžeme zařadit bob, což je většinou krátce střižený účes. Můžete jej ale vytvořit také na delších vlasech. Pro tento typ účesu je charakteristické zaoblení konců vlasů směrem dovnitř pomocí kulatého kartáče, což dodá vlasům na objemu. Typická je také ofina, která je vyfoukána do stran tak, že vytváří motýlí efekt.

3. Vrstvení

Máte-li dlouhé vlasy, zvažte návštěvu kadeřníka s požadavkem na jeho vrstvení. Díky tomu dostanou vlasy dynamický vzhled a získají na objemu. Žena ve vrstveném účesu působí nespoutaně, spontánně, mladistvě a velmi trendy. Tento účes se drží na špici už několik desítek let a nezdá se, že by byla jeho obliba na ústupu. 

4. Balayage

Jedná se o techniku barvení vlasů, kdy tmavá barva volně, přirozeně a rovnoměrně přechází do světlejších pramenů. Tato technika vznikla ve Francii v 70. letec 20. století a její název můžeme přeložit jako „štětec“ nebo „míchat“. Díky Balayage mohou vlasy působit dojmem, že je zesvětlilo samo sluníčko, a to naprosto přirozeně. Díky tomu, že účes působí naturálně, je jeho údržba nenáročná a mezi ženami velmi oblíbená.

Kadeřnice barvící dívce vlasy.

Toto jsou nejlepší účesy na světě, které jednoduše „nestárnou“. Obliba uvedených účesů neklesá, ba naopak, díky jejich zdokonalování a modernizaci získávají na stále větší oblibě.