Krása a módaMódaNezařazené

Nejlepší podzimní šaty pro seniorky: Těchto se pro rok 2023 nebojte

Nejlepší podzimní šaty pro seniorky: Těchto se pro rok 2023 nebojte

Starší ženy v oblasti módy často tápou. Úplně zbytečně pak oblékají několik let staré sukně nebo se za každou cenu snaží přiblížit aktuálním módním trendům, které však sedí spíše mladším ročníkům. My však víme, co se nosí. Známe ty nejlepší podzimní šaty pro seniorky.

Svetrové šaty

Úpletové šaty se hodí pro ženy bez rozdílu věku a typu postavy. Velice hezky a elegantně v nich vypadají i ženy s dřívějším ročníkem narození. Starším dámám doporučujeme zvolit šaty ze středně silného materiálu, v délce zhruba ke kolenům. Šaty je možné kombinovat se širokým páskem, moc hezky vypadají s kozačkami nebo kotníkovými koženými botami.

V ideálním případě by šaty měly mít dlouhý rukáv a spíše neutrální barvu. Vhodná je béžová, hnědá, šedá nebo černá. Letos se nosí i kombinace černé a bílé. Potřebujete-li opticky prodloužit postavu, volte výstřih do písmene V.

Výhodou svetrových šatů je i to, že se snadno kombinují. Jednoduché basic svetrové šaty doporučujeme vždy doplnit nějakým zajímavým detailem. Může to být šperk, šátek nebo třeba klobouk.

Tip pro vás: Při výběru šatů sledujte i to, z jakého jsou vyrobeny materiálu. Příjemné na tělo vám budou šaty z merino vlny nebo kašmíru, případně kašmírové směsi. Navíc vás takovéto šaty zahřejí.

Zavinovací šaty

Zavinovací šaty sluší štíhlým ženám i ženám plnějších tvarů. Vytvářejí velmi ženskou postavu. Dělají výstřih do V, zakrývají větší zadeček i plnější boky. Jsou-li krátké nebo mají-li rozparek, decentně odhalují nožky.

Na podzim přes zavinovací šaty můžete přehodit sako nebo kabátek. Na nohy pak oblečte teplejší punčochy.

Tip pro vás: V chladnějších dnech vám skvěle poslouží úpletové zavinovací šaty. Moc hezky vypadá také úplet žebrovaný.