KrásaKrása a móda

Nejlepší parfémy pro starší dámy: 5 tipů pro Vánoce 2023

Nejlepší parfémy pro starší dámy: 5 tipů pro Vánoce 2023

Výběr parfému nemusí být zcela jednoduchou záležitostí, zvláště chcete-li jej někomu věnovat jako dárek. Většina žen má své preference, které se sice mohou s věkem měnit, obvykle však využívají velmi podobných charakteristik. Chystáte-li se vybrat parfém jako dárek pro starší ženy (seniorky), vaším prvním krokem by mělo být zjišťování, jakou vůni aktuálně potenciální obdarovaná používá, a následně vyhledat takový parfém, který je jí nejblíže.

Pro tuto kategorii uživatelek je vhodné volit zaručené a ověřené klasiky, které často mívají specifické a velmi oblíbené vůně a zajímavě přechází mezi hlavou, srdcem a základem.

Jak vybírat parfém pro seniorky

Zatímco mladší ženy by měly používat spíše lehčí a jemné vůně, u seniorek je možné vybírat parfémy, které jsou již hutnější nebo nevšední. Při rozhodování tedy raději vynechejte parfémy s výraznými květinovými tóny a zaměřte se především na exotiku, svěží citrusy, zemité či vodní vůně, ale také vůně dřeva nebo orientálního koření. Mezi ty nejoblíbenější pro tento rok patří parfému uvedené níže.

Calvin Klein – Euphoria

Tento parfém obsahuje především vůně exotických květin, ale také ovoce, jež doplňuje dřevitý a pižmový základ. Komplexně je vůně velmi omamná a udělá radost nejen seniorkám ale i mladším dámám, jelikož přináší nevšední a velmi žádoucí tóny.

Channel č. 5

Klasický francouzský parfém s nestárnoucí kombinací vůní exotických dřev a květů, který se hodí pro každou příležitost. Tento parfém při používání neustále otevírá nové nečekané vůně, které dlouho vydrží a jsou velmi přitažlivé. Parfém je vhodný rovněž nejen pro seniorky, které omladí.

Guerlain – Shalimar

Tento parfém je spojovaný s filmovými hvězdami a pyšní se velmi zajímavou vonnou strukturou tvořenou hlavou převážně z citrusů, srdcem z orientálních vůní a kosatce, které doplňuje základ ostrých dřevitých vůní a pižma. Parfém je velmi nevšední a rozhodně si jej jeho nositelka zamiluje.

Versace – Crystal Noir

Orientální vůně tohoto parfému se nese všemi jeho podobami. Začíná v hlavě, kterou tvoří především kardamom a zázvor, pokračuje přes květy pomeranče až do základu ze santalového dřeva. Parfém je vhodný především na zvláštní příležitosti.

Dolce & Gabbana – Light Blue

Pokud je vaším cílem zvolit vůni, která obdarovanou omladí, pak určitě vyberte Light Blue. Parfém tvoří především ovocné tóny s ostrým dřevitým základem, které zvýrazňují citrusové vůně. Je vhodný na každodenní nošení.