Další

3 Nejstylovější kávovary 2023: Tyhle se na lince budou vyjímat

3 Nejstylovější kávovary 2023: Tyhle se na lince budou vyjímat

Spolu s blížícími se vánočními svátky začínají všichni opět také přemýšlet nad tím, čím obdarovat své blízké. Skvělým dárkem se může stát například moderní kávovar. Šálkem dobré a lahodné kávy většinou nepohrdne nikdo, proto nový kávovar potěší téměř každého. Moderní funkce a lahodná chuť kávy jsou samozřejmostí, ovšem kávovar musí mít také styl. Proto přinášíme 3 tipy na ty nejstylovější kávovary letošního roku, které se mohou stát ozdobou jakékoli kuchyňské linky.

Philips Series 5400 LatteGo EP 5447/90

Na plně automatickém kávovaru Philips Series 5400 postačí stisknout jediné tlačítko a kávovar vám okamžitě připraví jednu z 12 různých kávových specialit. Přístroj disponuje inovativním mléčným řešením Latte Go, které vaší kávě dodá sametově hebkou mléčnou pěnu, a navíc se velmi snadno čistí. Celý proces čištění vám zabere jen přibližně 15 sekund, díky čemu jde o nejrychlejší čištění na trhu.

Kávovar umí například černou kávu, espresso, latte macchiato nebo café au lait. Vždy si tak můžete dát přesně to, na co máte právě chuť. Keramické mlýnky, které přístroj využívá k mletí kávy, jsou přesné a mají extrémní odolnost. Díky nim si tak s tímto kávovarem můžete vychutnat minimálně 20 000 šálků vaší oblíbené kávy. Díky čerstvě umleté kávě a inteligentnímu systému Aroma Extract, který zajišťuje rovnováhu mezi teplotou vody a extrakcí aromatu z kávy, vám každý jeden z těchto šálků nabídne dokonale lahodnou chuť.

Sage BES875BSS

Další z kávovarů, které rozhodně mají styl, je pákový kávovar Sage BES875BSS. Kávu lze při přípravě dávkovat automaticky či manuálně, přístroj vám tak může snadno připravit například cappuccino, espresso, latte či další druhy kávy. Integrovaný kónický mlýnek s kovovými mlecími kameny vám nabídne 18 různých stupňů nastavení hrubosti mletí kávy. Každý si tak může na přístroji namlít přesně takovou kávu, jakou má nejraději.

Díky možnosti nastavení připravované kávy a extra vysokého prostoru pro přípravu kávy si můžete bez problémů dopřát také long coffee – extra velkou kávu. Šikovná funkce Clean Me vás zase upozorní na to, že přišel čas na spuštění čistícího procesu, který je pak samozřejmě plně automatický.

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.115.B

De Longhi Magnifica S je plně automatický kávovar, který vám může připravit různé kávové speciality, jakými jsou například espresso, espresso lungo, cappuccino, latte macchiato a podobně. Jeho srdcem je ocelový mlýnek, který vám nabídne 13 různých stupňů hrubosti mletí. Aroma, velikost i teplotu připravované kávy si navíc můžete upravit přesně podle vaší chuti a poté také uložit do paměti přístroje. Když si váš oblíbený šálek kávy budete připravovat podruhé, postačí pak už jen stisknout jediné tlačítko. Pokud máte rádi mléčné kávy, těšit se můžete na sametově jemnou mléčnou pěnu.

A co je na tomto kávovaru nejlepší? Třešničkou na dortu je možnost přípravy 2 šálků espressa najednou. Čištění kávovaru Magnifica S je pak plně automatické, přístroj vás také krok po kroku provede i celým procesem odvápnění přístroje. Jeho údržba je tak velmi snadná a zabere vám jen minimum času.