Krása a módaVlasy

Nejlepší letní účesy pro šedivé vlasy

Nejlepší letní účesy pro šedivé vlasy

Šedivé vlasy už dávno nejsou ostudou a módním faux pas. Jsou naopak trendy. Stačí, když je budete mít upravené, doplníte je výrazným líčením a vhodným mladistvým outfitem. Jaké letní účesy se hodí pro šedivé vlasy? Tady je několik tipů.

Dlouhé vlnité vlasy

Dlouhé vlasy vypadají žensky a mladistvě. V létě navíc můžete vlasy natočit pomocí velkých natáček či kulmy a vytvořit tak hravý účes. A jako bonus? Kudrlinky či lokny dodají vlasům objem.

Tip pro vás: V létě vyzkoušejte plážové vlny. Vytvořte jemné a nedbalé vlny, které budou vypadat jako kdyby si s nimi pohrával vítr.

Long bob

Je-li vám v létě příliš horko, vlasy zkraťte. Slušet vám bude tzv. long bob (neboli lob). Jedná se vlastně o jakési delší mikádo, kdy vlasy sahají zhruba k ramenům.

Tip pro vás: Pokud chcete, aby váš účes vypadal svěže a mladistvě, nechte si lob sestříhat do vrstev.

Mikádo s ofinou

Pokud máte jemné rysy obličeje a váš obličej je spíše kulatý, zkraťte vlasy i ofinu. Budete vypadat mladě a svěže. Ofina se hodí také pro ženy, které chtějí schovat vysoké čelo.

Tip pro vás: Místo ofiny noste patku. Má tu výhodu, že sluší všem tvarům i typům obličeje.

Kombinace šedivé s barvami

Léto je hravé a plné barev. Nebojte se tedy experimentovat a zkuste barevný melír, nechte si obarvit ofinu nebo do vlasů zaplést barevné copánky.

Tip pro vás: Ženy s šedými vlasy nejčastěji volí teplé odstíny, jako je zlatá, medová nebo měděná. Vy však sáhněte po růžové, fialové nebo modré.