Další

Nejlepší hlídací pes pro důchodce: Tyto 3 plemena se pomazlí i ochrání

Nejlepší hlídací pes pro důchodce: Tyto 3 plemena se pomazlí i ochrání

Jak všichni moc dobře vědí, každé psí plemeno má své jedinečné povahové rysy a úroveň agresivity. A i když jsou některé rasy známé svou zuřivostí, zároveň dokáží být také skvělými parťáky. Ale nebojte, v dnešním článku vám poradíme, které plemeno ochrání a rádo se pomazlí se svým novým majitelem.

Labradorský retrívr

Labradorští retrívři jsou ideální volbou pro seniory, kteří hledají hlídacího psa, který v sobě spojuje kombinaci věrnosti a ochrany. Jejich oddanost majiteli je rozhodně bezkonkurenční a pes se přirozeně snaží zajistit jeho bezpečí. Při správném výcviku se labradoři stávají vynikajícími v rozpoznávání potencionální hrozby, na kterou dokáží hbitě reagovat, což z nich činí spolehlivé ochránce. Nicméně tito psi jsou také skvělými společníky a bezvadní parťáci, pokud potřebujete silnou emocionální podporu. Labsové se snadno cvičí a pečují o své majitele, se kterými si rychle vytvoří hluboké pouto. Pro seniory však může být labrador více než jen domácím mazlíčkem, protože je hravý, rád se mazlí a velice rychle se učí.

Bígl

Bíglové, známí svou malou až střední velikostí, jsou díky své věrnosti a náklonnosti vynikajícími hlídacími psy. Jejich charakteristický štěkot vás  všem hned poctivě informuje, takže se dobře hodí do malých domů a bytů. Navzdory své nezávislosti lze bígly vycvičit k poslušnosti a ochraně, což z nich dělá skvělé společníky pro všechny seniory, kteří touží po čtyřnohém parťákovi. Jejich láskyplná povaha také pomáhá bojovat proti osamělosti a snižuje známky deprese a úzkosti, což je vítané v každém věku. Tito psi jsou aktivní a podporují seniory v tom, aby si pravidelným pohybem udržovali kondici a zdraví. Jsou poměrně nenároční na údržbu, příliš nelínají a snadno se cvičí.

Kavalír King Charles španěl

Kavalír King Charles španěl je vynikající volbou pro seniory díky své tichosti a malé velikosti, což z něj dělá ideálního psa, který si rád zchrupne i na vašem klíně. Zbožňují mazlení se svými majiteli a jsou vždy připraveni na dobrodružství v okolí. Tito španělé jsou známí svou láskyplnou, společenskou a dychtivou povahou, což z nich dělá úžasné společníky. Dobře vycházejí s dětmi a jinými domácími zvířaty a snadno se přizpůsobí různým životním situacím, včetně bytů. Obecně jsou učenliví a příliš neštěkají, ale když se nudí nebo jsou ve stresu, mohou o sobě dát poměrně hlasitě vědět. A to obzvláště v případě, že se blíží návštěva.