Další

Nejlepší destinace pro dovolenou v únoru: Jak si užít začátek roku?

Nejlepší destinace pro dovolenou v únoru: Jak si užít začátek roku?

Máte už zimy plné zuby a chcete vyrazit někam za teplem? Poradíme vám, kde se v únoru ohřeje. Zvolit můžete exotické destinace jako Spojené arabské emiráty, Maledivy, Mauricius nebo Thajsko. Vyrazit ale můžete také do Egypta nebo na Nový Zéland.

Spojené arabské emiráty

Máte rádi luxus? Pak určitě vyrazte na dovolenou do Spojených arabských emirátů. Navštívit můžete Dubaj plný mrakodrapů a obřích nákupních center nebo třeba hlavní město Abú Dhabí, kde najdete nejen moderní architekturu, ale i tu tradiční. Kdo nechce jen nakupovat a chodit do luxusních restaurací, může vyzkoušet surfování nebo potápění.

Maledivy

Na Maledivy vyrazte ideálně v páru. Lehněte si na pláž, dejte si drink a užívejte romantiku. Můžete se ale i potápět, Maledivy jsou pod vodní hladivou snad ještě krásnější než nad ní.

Mauricius

Mauricius potěší všechny milovníky přírody. Tento ostrov v Indickém oceánu je totiž plný korálů, pláží s bílým pískem, vodopádů, ale i pralesů a sopečných kráterů. Sportovci a turisté mohou vyrazit na ikonickou horu Le Morne Brabant. Pozor, jen pro zdatné!

Thajsko

Teplo je v únoru i Thajsku. Bohužel pokud sem v tomto měsíci vyrazíte, trefíte se do hlavní turistické sezony. I tak si ale užijete ruch velkoměsta, krásné pláže, buddhistické chrámy nebo výborné jídlo. Až se unavíte, dopřejte si opravdovou thajskou masáž.

V Thajsku si užijete za příznivou cenu

Egypt

Egypt je vhodný pro dovolenou v jakémkoliv ročním období (v zimě doporučujeme především destinace jako Marsa Alam a Hurghada). Navíc je Egypt cenově dostupný a není daleko. Vyrazit sem tedy můžete s celou rodinou. Děti si určitě užijí hotelový komplex s bazénem, skluzavkami a tobogány. 

Nový Zéland

Pokud vám nevadí letět přes půlku světa, vyrazte na Nový Zéland. Tato zázračná hobití země nabízí dramaticky členitou přírodu; nekonečné pláně i divoké skály. Milovníkům Pána Prstenů či Hobita doporučujeme k návštěvě Hobitín. Jedná se o kouzelnou vesničku, která byla postavená pro trilogii Pána prstenů. Dodnes vypadá, jako kdyby tu někdo žil.