Další

Nejlepší destinace pro dovolenou v listopadu: Jak si užít konec sezony?

Nejlepší destinace pro dovolenou v listopadu: Jak si užít konec sezony?

Podzim už značně pokročil a teploty neúprosně klesají. Pokud se ještě letos toužíte zahřát na slunci a nikoliv u radiátoru, vyražte za teplem na jih. Listopadové termíny nabízí široký výběr nejrůznějších destinací, od cenově a vzdáleností dostupného Turecka až po Dominikánskou republiku pro náročné.

Turecko

Hlavním lákadlem Turecka je bezpochyby jeho dostupnost. Let z Prahy do Istanbulu totiž trvá jen 2,5 hodiny. Navíc většina hotelů nabízí program all inclusive za přijatelné ceny. Na místě vás čekají azurová pobřeží a příjemná teplota vody okolo 22°C. Na své si zde přijdou jak milovníci historických památek či přírodních krás, tak také nakupování na tradičních trzích i v luxusních buticích. Mezi vyhlášená letoviska na Turecké riviéře patří například Konakli.

turecko

Egypt

Osvědčenou destinací pro listopadové (ale i zimní) radovánky u moře je jižní Egypt, konkrétně region Marsa Alam. Teplota moře zde v listopadu dosahuje 26°C a vzduchu mezi 25 a 33°C. Místo vás osloví jen 4,5 hodinovou délkou letu (při přímém letu z Prahy) a levnými all inclusive pobyty v porovnání s jinými destinacemi. Mezi další lákadla patří pestrý podmořský svět s želvami a korálovými útesy, který vybízí ke šnorchlování. 

Omán

Díky poloze na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova panuje v Ománu po celý rok teplé počasí. V listopadu zde moře dosahuje teploty okolo 27°C. Země vás ohromí svou majestátnou přírodou s rozsáhlými pouštními krajinami, které přecházejí v drsné horské scenérie. Nachází se tu ale také tropické pláže s jemným pískem a čistým mořem a mnoho luxusních resortů. Pokud se rozhodnete pro Omán, nezapomeňte navštívit hlavní město Muscat, jednu z perel Arabského poloostrova.

Kapverdy

Celoročně teplé stabilní počasí na vás čeká také na Kapverdách. Teplota okolního oceánu dosahuje na podzim 26°C. Nejen díky krásným plážím s jemným pískem a nádherným západům slunce si ostrovy vysloužily přezdívku “africký Karibik”. Nejpopulárnějším ostrovem je Sal s rušným nočním životem. Více klidu a pozorování podmořského světa nabízí ostrov Boa Vista. Nenechte se zde zaskočit trochu silnějším větrem, který přeje milovníkům vodních sportů. 

Dominikánská republika

Ráj na zemi s překrásnými plážemi – to je Dominikánská republika. Ostrov v Karibiku nabízí 365 dní v roce teplé letní počasí, nejkrásnější bílé pláže s kokosovými palmami na světě a ohromující přírodní rozmanitost. Na jediném ostrově naleznete vodopády, deštné pralesy, pouští pláně, mokřady i 400 km pláží. 

dominikana