Další

Nejlepší auta pro seniory: 4 vlastnosti, které vám pomohou vybrat

Nejlepší auta pro seniory: 4 vlastnosti, které vám pomohou vybrat

Chcete koupit auto sobě nebo pomoci vybrat vůz svým rodičům nebo prarodičům? Pokud si nevíte rady, inspirujte se vlastnostmi, která mají nejlepší auta pro seniory společné. 

1. Pohodlná sedadla

Pro seniory jsou vhodná sedadla, která jsou posazena vysoko. Takové provedení sedadel jim usnadní vstup a výstup z vozidla. Sedadla by měla mít také silnou oporu zad. Zároveň by měla být vyrobena v ergonomickém tvaru, který se přizpůsobí tvaru těla a přispěje k pohodlnějšímu sezení při jízdě.

Starší žena sedící na koženém sedadle v autě.

2. Snadné ovládání

Dnešní auta mají nespočet tlačítek a funkcí, které mohou být pro člověka ve vyšším věku noční můrou. Nejlepší auta pro seniory jsou taková, která mají jednoduché a přehledné ovládání a je možné u nich snadno nastavit potřebné funkce. Při výběru auta se tedy poraďte s jeho budoucím majitelem či majitelkou o tom, co skutečně k jízdě ve vozidle potřebuje. 

3. Bezpečnost

Pro seniory mohou být velmi užitečné moderní bezpečnostní prvky, které řidiči usnadní ovládání vozidla a umožní bezpečnější jízdu s větším pocitem jistoty za volantem. Mezi takové prvky můžeme zahrnout například automatické brzdy, automatické sledování mrtvého úhlu, kamerový systém nebo například parkovací senzory se zvukovým znamením. 

4. Snadná údržba

O nejlepší auta pro seniory není nutné příliš pečovat a jejich majitel za jejich provoz neutratí moc peněz. V autech tohoto typu se nachází kontrolky, které včas upozorní na problém s vozidlem, jehož včasné řešení může seniorovi ušetřit spoustu peněz. Vybírejte také mezi vozidly, jež nemají příliš vysokou spotřebu paliva a není nutné tedy utrácet horentní sumy za benzín nebo naftu.

Starší muž hledící do motoru auta.

Nejlepší auta pro seniory

  • Toyota Prius – jedná se o spolehlivé auto s pohodlnými sedadly a velkými okny, jež zajišťují seniorovi dobrý přehled o okolním dění
  • Subaru Forester – nabízí vysoko posazená sedadla a jeho robustnost přináší pocit bezpečí
  • Honda CR-V – auto je recenzováno jako spolehlivé, nabízí vysoký komfort a mnoho bezpečnostních funkcí 
  • Mazda CX-5 – jedná se o kvalitně zpracované vozidlo s pohodlným interiérem