Krása a módaMóda

Nejhorší zimní bundy: Víte, které 3 módní specialisti odsuzují?

Nejhorší zimní bundy: Víte, které 3 módní specialisti odsuzují?

Venku zase pěkně přituhuje a to znamená jediné: zachumlat se do svých bund. Víte ale, které bundy byste na sebe raději neměli navléknout? V dnešním článku vám poradíme, které styly už nefrčí.

Fleecová bunda

Fleecová bunda je už nějaký pátek out. A proč vlastně? Fleece má totiž několik nevýhod. Obvykle vytváří velké množství statické elektřiny a někdy může zachytit dokonce více pachů nebo dokonce vlasů, a krom toho také rád žmolkuje. A to především pak bunda z levného fleecu, na který se vám přilepší snad všechno možné. Není ale fleece jako fleece. Pokud přece jen na módní trendy nedáte a stejně se rozhodnete fleecovou bundu obléci, buďte obezřetní. U vysoce kvalitní fleecové bundy s vysokou hustotou můžete očekávat menší množství žmolků, větší odolnost proti vodě a lepší izolaci. I tak se ale nejedná o bundu, kterou v ulicích uvidíte. A proč? Není prostě vůbec praktická!

Zkrácená kožená bunda

Když pomyslíme na to, že bychom měli jít v zimě ven, myslíme na to, abychom byli v teple. A zkrácená verze kožené bundy nás v teple moc neudrží. Tedy ne alespoň naše ledviny. Tento typ bundy působil navíc vždy tak nějak neúplně a to i na vysokých, štíhlých ženách. Zkrácená kožená bunda má zaprvé nestandartní délku a zadruhé výraznou texturu. Což z ní sice dělá skvělý akcentový prvek, který si ale může dovolit opravdu málokdo. A to i za cenu toho, že tento typ bundy můžete kombinovat prakticky se vším. Nicméně i přesto tento trend patří do roku 2022 a tam by měl  také zůstat. Pokud byste ale toužili po něčem podobném, zvolte místo zkrácené kožené bundy raději bomber. Ten je totiž daleko přívětivější a nemusíte se bát, že byste při sebemenším ofouknutí chytili rýmu.

Parka s kožichem

Vzpomínáte na rok 2015? Pak se vám zcela jistě vybaví éra parek, které byly k dispozici snad ve všech barvách a provedení. A na tom by nebylo nic špatného, protože parky se do módy zase vracejí, ale ne ty, které lemuje kožich! Na oblečení vyrobeném ze zvířecí kůže nebo kožešiny není nic úžasného. Kromě toho, že výroba vlny, kožešin a kůže způsobuje utrpení a smrt milionů zvířat ročně, tento byznys také přispívá ke změně klimatu, devastaci půdy, znečištění a kontaminaci vody. Tak co…pořád si ještě chcete obléknout parku s kožichem?