Krása a módaVlasy

Nejhorší vlasové střihy: 5 stylů, kterým byste se měli vyhnout

Nejhorší vlasové střihy: 5 stylů, kterým byste se měli vyhnout

Pokud jde o úpravu vlasů, může být vybrání správného střihu rozhodující. Někdy však můžeme udělat chybu a zvolit si střih, který nám příliš nesvědčí. Zde je seznam nejhorších vlasových střihů, které byste měli raději vyhnout:

1. Krátké vlasy bez úpravy

Krátké vlasy mohou být skvělou volbou pro mnoho žen, ale pokud nejsou správně upravené, mohou vypadat neohrabaně a nedbale. Zvolte si krátký střih, který bude dobře tvarovat vaši tvář a bude snadno udržovatelný.

2. „Bowl cut“ (miska)

Tento střih, připomínající tvar misky, může být velmi riskantní a obtížně se hodí všem typům obličeje. Většinou vytváří nepřirozený vzhled a může zvýraznit nerovnoměrný tvar hlavy.

3. Velké vrstvení

Příliš mnoho vrstev ve vlasech může vést k tomu, že vaše vlasy budou vypadat tenče a neúhledně. Místo toho zvolte jemné a subtilní vrstvení, které dodá vašim vlasům objem a texturu, aniž by působilo příliš drsně.

4. Příliš krátké ofiny

Ofina je skvělým doplňkem k vašemu střihu, ale příliš krátké ofiny mohou vypadat nevzhledně a obtěžovat vás, když se neustále snažíte je upravit. Zvolte si ofiny, které se harmonicky hodí k délce vašich vlasů a jsou snadno upravitelné.

5. „Farmer’s cut“ (rolník)

Tento střih, připomínající typický střih rolníka, může vypadat zastarale a nemoderně. Pokud nejste farmář, je lepší vybrat si jiný střih, který bude lépe odrážet váš osobní styl a vkus.

Správný vlasový střih může udělat zázraky pro váš vzhled, zatímco se špatným střihem budou vaše vlasy vypadat zbytečně neupraveně. Pamatujte, že každý má jiné preference a co se hodí jednomu, nemusí být ideální pro druhého. Nebojte se konzultovat se svým kadeřníkem nebo stylistou, který vám pomůže najít ten správný střih pro váš typ vlasů a tvar obličeje. Jistě se najde ten pravý střih právě pro vás.