Krása a módaMóda

Nejhorší svetrové šaty? Víme kterým 3 kombinacím se vyhnout

Nejhorší svetrové šaty? Víme kterým 3 kombinacím se vyhnout

Svetrové šaty je možné pořídit v celém spektru střihů, motivů či barev a stejně jako jiné druhy outfitů, i na tento se vztahují specifické módní trendy, které se s každou sezónou mění. Svetrové šaty jsou typickým oblečením pro zimní dny, v letním období se pak používá jejich tenčí úpletová varianta. Nejčastěji se kombinují s punčocháči nebo legínami, ale také pevnějšími kalhotami, vždy podle toho, jaké jsou délky a specifického vzhledu. Některé modely jsou ovšem aktuálně zcela nevhodné, víte, jakým svetrovým šatům se vyhnout?

Trendy letošní zimy

Móda letošní zimy se nese v duchu konzervativní elegance, nebo naopak robustního a nevšedního stylu (to platí především pro obuv). Pletené a úpletové oblečení včetně šatů by mělo být spíše přiléhavé a ideálně podporovat ženský vzhled (letošním trendem je zvýraznění křivek ve stylu postavy tvaru přesýpacích hodin). Mezi další trendy patří především přírodní barvy, nejžádanější kombinace jsou barvy zemité, výrazná červená a pak černá s bílou. Ideálními vzory jsou geometrické tvary nebo velké květiny. Zde jsou svetrové šaty, s nimiž letos opravdu šlápnete vedle.

Nadměrné velikosti

Loňskému roku kralovaly nadměrné velikosti, tedy móda označovaná jako oversized. Letos však všem velikým oblečkům odzvonilo a svetrové šaty volte raději v přiléhavém řešení a v délce, která bude lichotit vaší postavě – tzn. na menší postavy spíš kratší šaty, které zvýrazní nohy, vyšší dámy by se neměly bát delších modelů. Rukávy spíše delší a úzké, rozšířené rukávy patří do oversized módy.

Zvířecí vzory

V loňském roce byly sice velmi oblíbené, letos jsou však zvířecí vzory překonané. Rovněž se raději vyhýbejte vzorům nápadným a velmi kontrastním, které výrazně vynikají. Módní jsou především vzory geometrické a menší, nejlépe nenápadné. Velmi žádoucí je kombinace černé a bílé, nebo jednobarevné šaty svěžích světlých i tmavých tónů.

Asymetrické střihy a zvláštní aplikace

Nevhodné jsou také svetrové šaty s asymetrickými prvky – ať už je jedná o střih, tvar výstřihu nebo již zmíněné vzory, asymetrie se letos nenosí. Stejně tak jsou mimo zvláštní řešení, například holá ramena, záda nebo prostřihy na bocích. Žádoucí je naopak pravidelnost, která podtrhuje přirozené ženské tvary.

Asymetrické pletené šaty se hodí pro neformální události