Vlasy

Nejhorší sestřihy pro důchodkyně: nemáte jeden z těchto 4?

Nejhorší sestřihy pro důchodkyně: nemáte jeden z těchto 4?

Při čtení článku si uvědomte hlavně to, že ve střihu, který budete nosit na své hlavě, se musíte cítit dobře, žensky a sebevědomě. Co je jednou ženou považováno za nejhorší se může té druhé líbit. Přesto vám přinášíme nejhorší sestřihy pro důchodkyně, kterým by se ženy pokročilého věku měly vyhnout, chtějí-li působit mladistvě a nepoutat na sebe pozornost, o kterou nestojí. 

1. Příliš krátký střih

S přibývajícím věkem vlasy řídnou a příliš krátký střih může upozorňovat na pokožku hlavy, která je mezi vlasy více viditelná. Krátké vlasy mohou působit trochu „vypelichaně“ a není snadné je upravit, protože bývají velmi jemné. Navíc, příliš krátké sestřihy mohou silně upozorňovat na vrásky v obličeji, povadlou pleť nebo jiné nedokonalosti spojené se stárnutím.

Starší žena s příliš krátkým střihem.

2. Extravagantní střih

Představte si ženu v pokročilém věku, která chce na jednu stranu působit moudře a elegantně, ale na hlavě nosí bláznivý sestřih, který může působit až legračně. Vyhněte se extrémně výrazným barvám a sestřihům, které vypadají střapatě. Nejen, že pak celkový vzhled vypadá neuspořádaně, ale takový střih může být náročný také na péči a pro vaši peněženku. Protože chcete-li, aby si zachoval svůj tvar, je nutné minimálně jednou za měsíc navštívit kadeřníka. 

3. Stažené účesy

Mezi nejhorší sestřihy pro důchodkyně můžeme zařadit také dlouhé vlasy, které jsou staženy do ohonu nebo drdolu. Takový účes může působit velmi zastaralým a upjatým dojmem. Vlasy se navíc celý den natahují a pokožka pod nimi nemůže pořádně dýchat, což může způsobit řadu zdravotních obtíží. Krátké „ulízané“ vlasy zase mohou působit mastně a tak, že o ně žena nepečuje.

Žena s bílými staženými vlasy čtoucí si knihu v křesle.

4. Přílišné vrstvení

Dočetla jste se, že vrstvy přidávají na objemu? Pokud se to s vrstvením přežene, můžete docílit úplně opačného dojmu. Pokud budou vlasy příliš vrstvené a sestříhané, mohou vypadat tenčí. Jako starší žena byste se naopak měla snažit o získání objemu.