Krása a módaMóda

Nejhorší šaty: tyto 3 střihy si rozhodně nekupujte

Nejhorší šaty: tyto 3 střihy si rozhodně nekupujte

Ačkoliv už tu dávno máme podzim, rozhodně to neznamená, že bychom musely sukně a šaty schovat do skříně. Ba právě naopak, i na podzim se šaty nosí. Je však třeba zvolit nejen správný materiál, aby vám nebyla zima, ale také správný střih. Poradíme vám, jakým střihům se raději vyhnout.

Šaty s tulipánovou nebo balónovou sukní

Na fotkách možná šaty tohoto typu vypadají krásně, avšak v reálu bohužel sluší málokteré ženě. Pokud si takovéto šaty přeci jen chcete obléci, musíte být opravdu štíhlá. Ženám kypřejších tvarů balónové sukně zbytečně přidávají na objemu.

Pozor! V tulipánové či balónové sukni mnohdy nevypadají dobře ani ženy s postavou přesýpacích hodin, pokud nemají krásně štíhlé nohy.

Svetrové šaty úzkého střihu

Na obepnutých svetrových šatech není nic špatného. Jejich problémem však je, že nezakryjí žádné nedostatky postavy a málokterá žena se může pyšnit dokonalými proporcemi.

Na tento typ šatů by si měly dávat pozor především ženy s nadváhou. Dámám s větším poprsím a s pár kily navíc rozhhodně doporučujeme šaty s výstřihem do písmene V. Vhodné je také přepásat šaty širším páskem a zvýraznit pas. Vhodné jsou pro ně svetrové šaty ze středně silného materiálu a volnějšího (nikoliv oversized) střihu.

Nevhodný střih šatů vzhledem k typu postavy

Největší chyba, jakou při výběru šatů můžete udělat, je výběr nevhodného střihu vzhledem k typu postavy. Dámám s postavou hrušky sluší splývavé sukně a šaty áčkového střihu a dámám s postavou jablka zase šaty v délce po kolena s rozparkem či s knoflíčky ve středu těla. Vyzkoušet mohou také pruhované šaty se sukní do áčka, které zvýrazňují pas. Pro postavu přesýpacích hodin jsou vhodné téměř jakékoliv šaty. Nejlepší jsou takové, které zvýrazní štíhlý pas.