Krása a módaMóda

Nejhorší podzimní oblečení: Tyhle kousky radši nechte doma

Nejhorší podzimní oblečení: Tyhle kousky radši nechte doma

Přestože se módní trendy neustále mění a vyvíjí, oblečení pro každé roční období či sezónu se vždy vyznačuje velmi podobnými rysy, které přispívají k jedné z jeho hlavních funkcí, a to zajistit, abyste se v něm za daných exteriérových či interiérových podmínek cítili pohodlně. Podzimní a zimní kolekce jsou tak orientovány především na dosažení optimálního tepelného komfortu. Střih a barevné provedení se tak mohou zdát býti na druhé koleji, není tomu však tak. I u podzimního oblečení byste měli dbát na to, aby vedle vašeho příjemného pocitu odpovídalo i aktuálním trendům. Co si tedy letos na podzim raději odpustit?

Kam směřují módní trendy letošního podzimu

Módní trendy pro letošní podzim a zimu se orientují především na podtržení ženskosti a zvýraznění klasických křivek, jako je útlý pas či zvlnění dekoltu. Do popředí se tak dostávají především slušivé střihy, které jsou v souladu s těmito křivkami, a poutavé materiál včetně kovově lesklých. Pokud chcete letos o podzimu vypadat opravdu trendy, pořiďte si sukňový či kalhotový kostým se sakem zúženým v pase, pletenou vestu, delší midi či maxi sukni či nařasený top. Barvami letošního podzimu jsou přirozeně teplé barvy, především červená, teplá žlutá, hnědá či zelená, a dále černá a bílá a jejich kombinace. Elegantní styl tak nahrazuje ležérní pojetí loňského podzimu, a také barevnou paletu a vzory, jež byly trendy letos na jaro a v létě.

Nadměrné velikosti

Oversized oblečení bylo v kurzu loni, proto jsme také mohli všude vidět velké mikiny a svetry nápadně kombinované s úzkými kalhotami či sukněmi. Mikinám, sakům i svetrům v nadměrných velikostech však letos odzvonilo, proto raději volte saka kratší a ideálně s vybráním v pase.

Neonové a pastelové barvy

Letošní léto přálo ostrým a výrazným neonovým barvám nebo jemným roztomilým pastelům, podzim však přináší mnohem konzervativnější přístup. Pokud si tedy vybíráte nějaký hezký top, zkuste raději klasickou červenou nebo metalické odstíny, na neon a pastel pro tuto chvíli zapomeňte.

Zvířecí vzory

Stejné pravidlo jako pro nadměrné velikosti a neonové barvy platí i pro zvířecí vzory (tedy kromě zebřích pruhů, které jsou v souladu s černobílým trendem). Tygří či leopardí motivy byste tak pro letošek měli rovněž odložit a počkat, až zas budou aktuální. Vhodné jsou naopak solitérní větší květiny.