Krása a módaMóda

Nejhorší pletené šaty? Těmto 3 stylům a kombinacím se vyhněte

Nejhorší pletené šaty? Těmto 3 stylům a kombinacím se vyhněte

Pletené šaty se mohou stát jedním z nejoblíbenějších kousků ve vašem šatníku. Ani ony však nesnesou jakoukoli kombinaci. Jak je nenosit?

Jak nenosit pletené šaty

Pletené šaty seženete téměř v každém obchodě, vyrábějí se z řady materiálů. Mít tak můžete i kousek z přírodní vlny. Poměrně často se ale pro zvýšení odolnosti přidávají syntetická vlákna v podobě lycry a polyamidu. Dražší oblečení pak bývá z kašmíru s přídavkem umělého vlákna.

Pletené šaty jsou úžasně pohodlné a zároveň ženské. A to i v oversized verzi. Mimo to vás „zachrání“ v zimních měsících, pokud se nechcete vzdávat šatů, jelikož džíny nejsou zkrátka to pravé pro vás. V některých specifických případech ale nemusí být jejich nošení úplně ku prospěchu.

Čemu se vyhnout?

  • problematické dlouhé šaty
  • příliš krátké šaty
  • absence doplňků

Problematické dlouhé šaty

Dlouhé pletené šaty se obvykle vyznačují rovným střihem a jsou skvělé do chladného počasí. Tento styl vypadá skvěle v kombinaci s kožichy, kabáty a vysokými podpatky. Dámy a slečny nižšího vzrůstu by se však takové kombinaci měly pokud možno vyhnout. Mnohem lépe silueta dlouhých šatů vynikne na vysoké postavě. Pokud tedy máte to štěstí, že se jí můžete pyšnit, takovéto šaty jsou pro vás jako stvořené. Jestliže to ale není váš případ, volte univerzálnější midi délku.

Úpletové šaty s límečkem

Příliš krátké šaty

Možná si říkáte, že zima není zrovna vhodným obdobím pro běhání v krátkých šatech, ale teplé punčochy vám udělají prakticky stejně dobrou službu jako kalhoty. Mimo to můžete pod krátké šaty obléknout i legíny. V kombinaci s vysokými kozačkami vám zima určitě nebude. Podmínka je ovšem jedna, a to dost důležitá: V minišatech musíte mít takzvaně co ukázat. Tedy pyšnit se dobrou souměrnou postavou bez viditelných nedostatků.

Asymetrické úpletové šaty se hodí pro neformální události

Absence doplňků

Doplňky představují v každém outfitu pomyslnou poslední tečku. A tvoří rozdíl mezi „být oblečená“ a „být dobře oblečená“. Vzít si můžete například pestrobarevnou tašku nebo zajímavý náhrdelník. Skvělý doplněk představuje i pásek. S ním navíc vytvarujete siluetu nebo pomocí posunutí do žádoucích partií jednoduše opticky vyvážíte postavu a přispěje tak například k prodloužení spodní poloviny těla.

Pletené šaty v okrové barvě příjemně rozzáří váš zimní šatník