Krása a módaMóda

Nejhorší lehké svetry pro jaro 2024: Jak a s čím je nenosit

Nejhorší lehké svetry pro jaro 2024: Jak a s čím je nenosit

Jaro se k nám kvapem blíží a my se nemůžeme nabažit jarních trendů, které jsou samotnou metaforou pro toto období. Přesto ale tu jsou trendy, na které bychom raději zapomněli. A které to jsou?

Vypasované svetry

Pohodlí je i v roce 2024 stále klíčové, a tak je samozřejmé, že se promítá i do světa módy. A jedním z trendů, na které bychom měli zapomenout, jsou vypasované svetry. Nejen, že nejsou pohodlné a nutí nás neustále se ošívat, ale také se velice špatně kombinují a vrství. Rozhodně se nehodí ke společenským šatům nebo oblečení do kanceláře jako jsou například oversized kalhoty. Tato kombinace by totiž působila spíše jako pěst na oko. Místo toho raději vsaďte na volné úplety, které jsou ideální pro první jarní dny.

Svetry s jedním ramenem

Ukazovat spoustu kůže a snažit se být sexy za každou cenu není na našem jarním seznamu. A pokud ve svém šatníku máte svetr s jedním ramenem, raději ho vyhoďte a už nikdy se k němu nevracejte. Tyto svetry, které jsou obvykle volnějšího střihu, se nehodí k žádným typu sukně, protože by výsledný outfit mohl působit spíše vulgárním dojmem. Ve světě módy platí, že by se buď měla odhalovat ramena nebo kolena, nikdy ne obě části. Další kousek, ke kterému se tento typ svetru nehodí je vaše oblečení do kanceláře nebo k formálním událostem. Pokud chcete působit dobrým dojmem a svetru se nevzdat, sáhněte místo toho po úpletu s límečkem.

Retro argyle svetr

V roce 2018 byl vzor argyle sice všude, ale ten rok je za námi a my se ocitáme v roce 2024, kdy je tento vzor jedním velkým: NE! Tímto svetrem rozhodně nikoho neoslníte. Navíc se nehodí vůbec k ničemu. Mnozí by mohli sice namítat, že se tento vzor hodí spíše do kanceláře nebo k vyřizování formálních záležitostí, ale naše módní redakce je toho názoru, že tento retro kousek by měl zůstat v minulosti a lepší se k němu nevracet, protože se nehodí skutečně k ničemu. Pokud se ale nechcete vzdát geometrických vzorů, raději vsaďte na nadčasové pruhy, které jsou neutrální a můžete je nosit kdykoli a kdekoli!

Žinylkové svetry

Měkké žinylkové svetry jsou sice lákavé, ale letos na jaře jejich přítomnost neoceníme. Místo toho raději sáhneme po oversized úpletech, které se stávají jedním z trendů sezóny. Na rozdíl od žinylkových svetrů se dají jednoduše vrstvit a jsou univerzální. Bohužel to samé se o žinylce říci nedá. Jestliže se ale žinylkového svetru nechcete vzdát, radíme vám, abyste ho nenosili k sukním, šatům nebo formálnějšímu oblečení.