KrásaKrása a móda

Nejhorší kosmetické trendy: těmto 5 trendům se vyhněte

Nejhorší kosmetické trendy: těmto 5 trendům se vyhněte

Pokud jde o hledání důvěryhodných tipů a triků pro péči o pleť, může být internet spíše divokým západem. A někdy je těžké určit, které trendy jsou opravdu trendy, a které z nich jsou pouhými výmysly. Proto pro vás máme tohoto průvodce, kde vám povíme o nejhorších kosmetických trendech, na které je lepší zapomenout.

Kontury díky obkreslování vidličky

Pokud jste nepostřehli trend „dokonalých“ kontur díky vidličkám, dobře pro vás. Tento trend začal jako efektivnější způsob konturování nosu a vyvinul se ve způsob konturování celého obličeje. Konturování vidličkou spočívá v použití hrotů vidličky k vytvoření přesných vzorů na obličeji pro konturování a další líčení. I když je to jistě kreativní způsob konturování, rozhodně to není nejlepší metoda pro získání perfektních kontur.

Lepidlo na odstranění černých teček

Zbavování se černých teček pomocí lepidla je jedno velké ne. Jistě, možná vám to od pár černých teček pomůže, ale ve skutečnosti lepidlo na vaší pokožce nadělá víc škody než užitku. Krom zničení ochranné bariéry, může lepidlo také vaše póry ucpat. A tak jistě uznáte, že tato metoda je naprostým nesmyslem. Pokud tedy netoužíte po nepříjemné dermatitidě, lepidlu na obličej se raději vyhněte obloukem.

Domácí tetování rtů

Dalším podivným kosmetickým trendem, který se objevil na scéně, bylo tetování na rty. Tento trend spočíval v tetování barvy nebo rtěnky na rty, abyste jim dodali trvale plnější nebo výraznější vzhled. Trendy ale přicházejí a odcházejí, a pokud se rozhodnete, že chcete linku odstranit, může vás čekat bolestivé probuzení.

Nejenže tento trend pravděpodobně sám odezní, ale s pokusy o tento zákrok doma je spojeno mnoho potenciálních rizik, protože nelze kontrolovat, jaký typ inkoustu se používá a jak hluboko se nanáší na kůži. Proto důrazně doporučujeme, abyste se pokusům o tuto metodu doma vyhnuli a přenechali ji profesionálům!

Deodorant jako podklad pod make-up

V roce 2018 se mnoho amatérských internetových účtů zajímalo o vyzkoušení deodorantů jako podkladového make-upu. Naštěstí se to setkalo převážně s negativním ohlasem, ale na jeho místě se objevil podobný trend v péči o pleť: nanášení deodorantu na obličej jako matujícího, podkladového make-upu. Když se ozve zdravý rozum, uvědomíte si, že to postrádá logiku, protože antiperspiranty jsou z velké části určeny k tomu, aby vám zabránily v zápachu, nikoliv v úplném pocení.

Rozjasňovač na celý obličej

Rozjasňovač po celém obličeji neboli „upíří pleť“ byl dalším z nejhorších kosmetických trendů. Tento vzhled, jak už název napovídá, spočívá v tom, že si rozjasňovačem potřete každý centimetr obličeje a zanecháte na něm zrcadlový lesk. Krom toho, že tento vzhled vypadá příliš přehnaně a nepřirozeně, produkt se také mísí s kožním mazem a potem. A v době minimálního líčení je lepší tento trend opustit a nahradit ho jemnějšími formami zvýraznění, jako je tvarování lícních kostí a lehké zvýraznění amorova oblouku.