Krása a módaMóda

Nejhorší jarní džíny 2024: Které kousky vám nebudou lichotit

Nejhorší jarní džíny 2024: Které kousky vám nebudou lichotit

Džíny jsou v dnešní době považovány za klasický kus oblečení, který dokonce za určitých okolností můžete vynést i na formální akce nebo do práce. V takovém případě je však nutné dodržovat určitá pravidla a také aktuální módní styl. V minulých sezónách byly v kurzu především velmi výrazné tisky a nápisy na džínách, tento trend však nyní ustupuje a do hledáčku se dostávají spíše elegantní a jednoduché modely. Jakým džínům se tedy letos vyhnout, abyste je mohli nosit kamkoli?

Trendy v oblékání pro nadcházející sezónu a co rozhodně oželet

Letošní jarní a letní móda navazuje na trendy nastavené zimní a podzimní sezónou. Ta se nesla především v duchu odklonu od ležérního stylu předchozího období, kterému dominovaly nadměrné velikosti a nápadné vzory. I na jaro a v létě tak uděláte parádu především v přiléhavějších či kratších střizích a řešeních podtrhujících ženské tvary. U kalhot tak bude preferován vysoký pas a slim verze, které dávají mnohem lépe vyniknout křivkám například v porovnání s rovným střihem či nízko posazeným pasem nebo sedem.. Zde jsou druhy džínů, které rozhodně raději nechte ve skříni.

Pytlovité džíny

Džíny s rozšířenými nohavicemi nebo sníženým sedem letos rozhodně neodpovídají trendu. Ačkoliv jsou poměrné pohodlné a můžete jejich prostřednictvím řadu nedostatků zamaskovat, bude letos na jaro lepší zaměřit se na užší střihy více obepínající postavu. V tomto směru se vám nabízí samozřejmě hned několik variant od velmi úzkého mrkvového stylu až po džíny mírně rozšířené u kotníků.

Nápadné barvy, potisky a nápisy

Z módy letos také vyšly loni ještě velmi oblíbené džíny s různými nápisy, potisky nebo motivy, které byly k dostání v nepřeberném spektru možností. Letos již této kategorii oblečení opět kralují klasické barvy (modrá, černá, bílá) ideálně bez barevných přechodů či dalších aplikací.

Střihy s nízkým pasem

Ačkoliv se mezi trendy stále častěji objevují devadesátkové prvky, u kalhot (a tedy i džínů) se preferuje především vysoký pas. Ten je právě výhodný u užších modelů, jelikož dobře pracuje se siluetou. Pokud se tedy chystáte pořídit si na jaro nové džíny, sáhněte po takových, které vám budou sahat až k pasu – výborně se kombinuje s formálními topy a je možné je nosit prakticky kamkoli.