Vlasy

Nejhorší barvy vlasů pro seniorky: nemáte jednu z těchto 5 také?

Nejhorší barvy vlasů pro seniorky: nemáte jednu z těchto 5 také?

Starší dámy by měly působit elegantně a moudře. Některé barvy na vlasy jim však mohou škodit tím, že díky nim žena působí dětinsky a nevhodně. Některé barvy navíc mohou upozorňovat na známky stáří ve tváři, což je věc, o kterou žádná žena nestojí. Toto jsou nejhorší barvy vlasů pro seniorky, kterým byste se měla vyhnout, chcete-li působit mladistvě a moderně.

1. Tmavá barva

Velmi tmavé barvy působí příliš tvrdě a mohou vytvářet obrovský kontrast mezi barvou pleti a barvou vlasů. To může působit neharmonickým dojmem a upozorňovat na vrásky v obličeji, povadlou, zašedlou pleť a na další známky stárnutí. Navíc, čím je žena starší, tím méně vlasů mívá. Tmavá barva opticky ubírá na objemu a může tak řídnutí vlasů ještě více zdůrazňovat.  

2. Světlá blond

Až příliš světlá blond nepůsobí přirozeně. U mladších dívek a žen tato barva působí zajímavě, ale u starších dam mohou až příliš světlé blond vlasy vypadat uměle. Tato barva také zdůrazňuje vrásky v obličeji a upozorňuje na další příznaky stárnutí pleti.

Tři starší ženy s blond vlasy prohlížející fotografie.

3. Neobvyklá barva

Mezi nejhorší barvy vlasů pro seniorky patří ty, které jsou nepřirozené, příliš křiklavé a zářící. Může se jednat o barvy, jako je fialová, zelená, modrá, červená a další. Tyto barvy na hlavách starších dam působí legračně, nevyzrále a ke zralé pleti se příliš nehodí. Pokud chcete mít na hlavě neobvyklý účes, poraďte se se svým kadeřníkem a zvolte raději nějaký zajímavý melír nebo použijte metodu ombre. 

4. Kontrastní barva

Vaše vlasy už šedivějí a vy si je chcete obarvit na černo? Nejen, že tato změna bude působit drasticky, ale také budete muset světlé odrosty často dobarvovat. To vám zabere nejen čas, ale také to bude něco stát. Zvolte raději světlejší barvu, u které nebudou odrostlé vlasy tolik viditelné.

Tři starší ženy držící karimatky.

5. Agresivní barva

Čím je žena starší, tím jemnější vlasy jsou. Snadno se lámou, jsou sušší a postupně řídnou. Vyhněte se proto agresivním barvám plným chemikálií, které mohou už tak oslabené vlasy ještě více poškodit a celkově zhoršit jejich stav.