Krása a módaMóda

Nejhezčí trenčkoty jako trend letošního jara 2024

Nejhezčí trenčkoty jako trend letošního jara 2024

Na jaře se zcela jistě neobejdete bez trenčkotu. Tento jarní kabát je nesmrtelný a nosí se ve všech svých délkách a podobách. V módě byl vloni, trendy je letos a zcela jistě na něj přijde řada i příští rok. Jaký konkrétní trenčkot pořídit? Poradíme.

Jaký trenčkot vybrat?

Ve vašem šatníku by určitě neměl chybět klasický trenčkot. Ten má béžovou barvu a hodí se téměř ke všemu. Ideální délka trenčkotu je ke kolenům, ale pořídit si klidně můžete i trenčkot kratší nebo delší.

Trenčkot může mít dvouřadé či jednořadé zapínání a určitě mu nesmí chybět široký límec. Většina trenčkotů má v pase pásek. Díky tomu kabát krásně vytvaruje a ukáže ženskou siluetu.

Speciální tip pro vás: Dejte pozor na to, že dvouřadé zapínání má tendenci zkracovat postavu. Hodí se tedy spíše pro vyšší ženy.

Trendy oversized trenčkot

Letos zaručeně uspějete s oversized trenčkotem (doplněným o hezké výrazné knoflíky), případně alespoň s trenčkotem dlouhým, pod který si můžete obléknout třeba minišortky. Ty jsou jedním z hitů letošního jara. 

Klasická barva trenčkotu je béžová, velbloudí, šedobéžová, khaki nebo béžovozelená. Pokud však chcete vyzkoušet něco jiného než tuto klasiku, můžete si pořídit trenčkot černý nebo třeba červený.

Materiál trenčkotu

Trenčkot může být ušit z bavlněného kepru (je dostatečně pevný, odolný a je i dostatečně hřejivý). Tento materiál je snadný na údržbu, kabát můžete bez obav prát i žehlit. Sáhnout ale můžete i po trenčkotu z bavlněného saténu. Ten má podobné vlastnosti jako kepr, ale je lesklý. Při jeho údržbě musíte být o něco opatrnější. 

Výhody trenčkotu

  • praktičnost
  • elegance
  • nadčasový design
  • pohodlí
  • snadno se kombinuje s dalším oblečením
  • lze ho nosit jako součást elegantních i casual outfitů

Zajímavost: Historie trenčkotů sahá až do 19. století. Původně se jednalo o vojenské pláště, které byly navržené tak, aby se daly nosit v bojových podmínkách a zároveň byly i pohodlné. Postupem času se trenčkoty staly součástí módního světa. Design se v průběhu let měnil, avšak základní principy zůstaly zachovány. I dnes jsou trenčkoty odolné a hlavně pohodlné.