Krása a módaMódaNezařazené

Nejhezčí dámské lyžařské bundy sezony 2024: Znáte tyhle styly?

Nejhezčí dámské lyžařské bundy sezony 2024: Znáte tyhle styly?

Při výběru lyžařské bundy je třeba hledět především na to, aby bunda byla funkční. Bunda na hory by měla být nepromokavá, ale zároveň prodyšná a dostatečně hřejivá. V neposlední řadě by své nositelce měla také slušet. Víte, jaké bundy jsou in v roce 2024?

Trendy lyžařské bundy (a soupravy)

V letošním roce letí styl quiet luxury, a to jak ve městě, tak na horách. Víte, co to znamená? Kvalitní materiály, slušivé jednoduché střihy, ale žádná viditelná loga nebo nápisy.

Nejlépe tedy uděláte, pokud si pořídíte lyžařskou bundu v jednoduchém designu (bez nápisů a výrazných log). Letos se nosí především bundy obepínající tělo a pas. Skvěle budete vypadat v bundě s projmutým pasem.

Důraz na detaily

Vaše lyžařská bunda musí mít kapuci. Tu využijete v nepříznivém počasí, ale je i výrazným designovým prvkem. Letos jsou trendy hlavně bundy s velkými kapucemi.

Barvy letošní zimy

Zvolte bundu červenou. Budete v ní nejen in, ale zároveň i nepřehlédnutelná na svahu. Potěšeny budou i milovnice bílé nebo stříbrné a zlaté barvy. Letos se totiž nosí i světlé bundy, bundy metalických odstínů a třpytivé modely.

Vlastnosti kvalitní lyžařské bundy

  • Do našich podmínek pořizujte bundu s prodyšností 3000–5000 g/m2/24 hodin.
  • Vyberte si zimní bundu, která je větruodolná.
  • Na lyžování vám postačí vodní sloupec 3000–5000 mm.
  • Lepší je vždy lyžařská bunda, která má lepené (nebo alespoň částečně lepené) švy v nejvíce exponovaných místech.
  • Hodit se vám budou i praktické vychytávky (sněhový pás, vnitřní elastický rukáv s otvorem na palec, ventilace v podpaží, dostatek kapes, reflexní prvky…)

Speciální tip pro vás: Nezáleží pouze na bundě, ale i na tom, co si oblečete pod ni. Potřebovat rozhodně budete funkční spodní prádlo.