Další

Na prvním rande chce vidět zůstatek účtu partnera: Nový trend nebo zhůvěřilost?

Na prvním rande chce vidět zůstatek účtu partnera: Nový trend nebo zhůvěřilost?

Chystáte se na první rande s novým potenciálním partnerem. Konečně dojde na osobní setkání. Těšíte se a jste nervózní. Přejete si, aby šlo vše dle vašich představ. Několikrát převléknete svůj dobře padnoucí outfit a nalíčíte se podle vašich zvyklostí. Než dorazíte na místo určení, přehráváte si v hlavě, jak by měl váš protějšek vypadat a jak by se měl chovat.

První dojem je velmi důležitý a vy jste mile překvapené, muž je pohodář a zároveň už v životě něco podstatného dokázal a docela se vám líbí. Snažíte se nezávazně konverzovat a občas vtipně zareagovat. Paráda. Smějete se společně.

A pak ho požádáte, aby vám ukázal zůstatek na účtu?! Jak dotyčný muž zareaguje?

Zvážní, urazí se a odejde

Takovýto požadavek žádný normální muž na prvním rande neočekává. Riskujete, že drtivá většina mužů se urazí, odejde a už se s nimi nikdy nesejdete. Nebudou mít zájem.

Časem je potřeba zjistit, jaký má dotyčný muž vztah k práci. Zda chodí do zaměstnání či zda podniká a je ve svém oboru úspěšný. Je pochopitelné, že ženy nechtějí mít doma muže, kteří nechtějí pracovat. Tyto typy jsou pro partnerství, posléze manželství podle odborníků nevhodné.

Co vám případný zůstatek na účtu ale vlastně řekne? Jakousi finanční gramotnost dotyčného muže? Neřekne vám nic, protože nevíte, odkud ty příjmy jsou. Mohou to být například příjmy z dědictví.

Bere to jako vtip

Muž to bere jako dobrý vtip a pokračuje s vámi v příjemné konverzaci. Neodejde, ale účet vám neukáže. Proč by to také dělal, když to byl vtip? Máte štěstí, že hned neodešel. Tímto požadavkem hodně riskujete. Muži to mohou brát jako ponížení a vytvoříte dojem, že vám jde jen o jeho konto.

Ohromí ho vaše přímost až drzost

Takový muž s hrdostí vám ukáže svůj zůstatek na účtu. Je si sám vědom toho, že je schopný vydělat si slušné peníze.

Ale pozor, mnoho mužů si umí vydělat pěkné částky poctivou prací. Při výběru partnerky jim extra záleží na tom, aby si je partnerky kvůli tomuto faktoru nevybíraly.

Komunikace je ve vztahu na prvním místě

Zhůvěřilost?

Každá jsme jiná osobnost a máme jiný náhled na život a požadavky na potenciálního partnera. Vztah k práci či angažovanost v podnikatelské sféře je u potenciálního partnera klíčová. To, že ženy zajímá ekonomická situace partnera je v pořádku. Lze to ale zjistit časem a s úctou k partnerovi. Zajímejte se o zaměstnání, co je jeho náplní, co na tom protějšek těší, případně jak dlouho toto zaměstnání vykonává.

Ale chtít po člověku, kterého vidíte poprvé v životě, aby vám ukázal zůstatek na účtu? To je zhůvěřilost a je to dost za hranou. Tuto informaci někdy nemají ani ženy v uzavřeném manželství.

Pokud máte v plánu založit s tímto mužem rodinu, pak vás jeho finanční situace může zajímat. Potřebujete vědět, zda bude v budoucnu schopný uživit rodinu.

I tyto informace lze ale zjistit postupně a citlivým přístupem s úctou k partnerovi.

Svíčková na prvním rande? To mohou začít žádat zase muži.

Copak vy berete na první rande vlastnoručně upečenou svíčkovou s domácími knedlíky?

Pokud žádáte od mužů sdělení částky bankovního konta, zahráváte si s ohněm a riskujete odchod mnoha potenciálních skvělých protějšků.

Nový trend nebo zhůvěřilost?

I když některé ženy toto od mužů požadují na prvním rande (tiktokerky či jiné úspěšné ženy), zamyslete se nad důsledky tohoto jednání a snad zvítězí zdravý rozum.

Kdo chce potlačovat důstojnost svého protějšku a riskovat samotu, ať se takto chová. Vztah by přece neměl být založen na výši bankovního konta.