Krása a módaMóda

Moderní jarní rifle? Máme pro vás 5 tipů

Moderní jarní rifle? Máme pro vás 5 tipů

S jarem přichází i období, kdy se konečně těšíme z hřejivých slunečních paprsků. A se slunečními paprsky k nám přichází i nové trendy. Zajímá vás, kterými stylovými džíny můžete osvěžit svůj šatník?

Šedé džíny

Jedním z trendů, který bude letos úplně všude, jsou šedé džíny. Poté, co přehlídková mola A/W 23 byla zaplavena padesáti odstíny šedi, to dává také smysl. A navíc pokud hledáte něco, co se dá stejně snadno obléknout nahoru nebo dolů tak dobře jako jsou klasické džíny, ty šedé by ve vašem šatníku rozhodně neměly chybět. Pokud si nejste jisti, jak tyto džíny stylizovat, můžete přijmout monochromatický vzhled, neutrální odstíny nebo do role zapojit i barvy. A pamatujte, že s šedými džíny můžete vynést opravdu cokoli, čehož jsou příkladem i módní bloggerky.

Ohnuté nohavice

Letos nám zavolala devadesátá léta, že se tu s námi letos zdrží a s nimi i ohnuté nohavice. A pokud si tímto trendem nejste příliš jistí, pak by vás mohla přesvědčit přehlídková mola, kde jsme viděli inkoustově modré džíny s rovnými nohavicemi u návrhářů Tolu Coker a Karoline Vitto, které nohavice ohrnuli do půli lýtek.

Oversized džíny

Na jaře se můžete těšit na jednodušší a volnější siluety, které značky jako Bottega Veneta a Etro dovedly v posledních několika sezónách k dokonalosti. Nám se konkrétně líbí oversized kargo kalhoty, které jsme viděli u Schiaparelliho. Nicméně i značky Page a Khaite dávají vědět o trendu oversized džínů poměrně hlasitě.

Džíny z 90. let

Mohlo by se zdát, že nenápadný, unisex denim nikdy nevyšel z módy, ale opak je pravdou. V poslední době se tohoto trendu zamilovali návrháři jako Gucci, Bottega Veneta a Phillip Lim, kteří do svých kolekcí přidali více džínových kousků právě z období 90.let. Pokud si tedy budete pořizovat džíny v tomto duchu, vsaďte na moderní minimalismus.

Džíny s nízkým pasem

Trend džínů s nízkým pasem je zpět. Pokud patříte k těm, kteří se nízkému střihu brání, nebojte, je možné, že tento trend zvládnete levou zadní, aniž byste zcela opustili svou komfortní zónu. K takovým riflím stačí obléci delší tílko, košili nebo dobře padnoucí bundu nebo blazer, pokud se chystáte do kanceláře nebo na zajímavou výstavu. Nebudete se tak muset obávat, že by vám někde něco vykukovalo.