Krása a módaMóda

Móda pozdního léta podle Italek: Zkuste naše tipy!

Móda pozdního léta podle Italek: Zkuste naše tipy!

Kde jinde se inspirovat módou, nežli právě v Itálii. Oblékněte se po vzoru Italek i do českých ulic, neutrhnete si ostudu, ale naopak obdiv.

Výrazné pásky jsou zpět

Ozvláštněte podzimní šaty či kalhotový kostým výrazným páskem. Tento mileniálový trend je zpět v celé své kráse a kreativitou se meze nekladou. S postupem času se změnilo snad jen správné umístění pásku. Místo bokovek jej umístíte na nejužší místo pasu, čímž jej perfektně zvýrazníte. Pásky se dají skvěle kombinovat třeba s úpletovými šaty, mohou tvořit zajímavý doplněk k sukni či kalhotám. Nemusíte se bát ani výraznějších prvků jsou spony či různé variace barev.

Denim od hlavy až k patě

Podzimním trendem číslo 1 je bezesporu denim. Nemusíte se ale omezovat jen na denimové bundy, možností je spousta, dokonce můžete jendotlivé denimové prvky kombinovat i dohromady, i to je letos dovoleno. Na fashion weeku v Miláně sklidil potlesk outfit tvořený výhradně z tohoto materiálu, kdy modelka vynesla sukni, svršek, dokonce i boty a čelenku do vlasů vyrobenou právě z denimu.

Dá se z toho navíc udělat i elegantní outfit. Stačí k sukni či kalhotům přidat lodičky a stylovou kabelku.

Jednobarevné komplety nejsou nuda

Oversize kostýmky s kalhotami s vysokým pasem v jedné barvě, převážně veselejší, než je černá. To je to, v čem na podzim zazáříte. Ačkoliv může komplet na první pohled působit nudně, správná volba doplňku je to, co mu dodá šťávu. Sáhnout můžete po již zmíněném výrazném pásku, který postavu hezky rozdělí. Pak jen přidat stylové boty, ať už na podpatku pro elegantnější look nebo tenisky na běhání po městě. Věřte tomu, že už ani vždy elegantní Italky nenosí lodičky při každé příležitosti a občas dají přednost pohodlí.

Co se týká barev, nebojte se experimentovat. Tento podzim je ve znamení výrazných odstínů, jako je třeba vínová, fialová, červená, zelená či žlutá. Není nutné na nich zakládat celý outfit, ale třeba takový krémový komplet může být červenými doplňky krásně ozvláštněn.