KrásaKrása a móda

Manikúra pro ženy 50+, aby vaše ruce vypadaly mladší

Manikúra pro ženy 50+, aby vaše ruce vypadaly mladší

Pracujete jako prodavačka, u přepážky, jako servírka nebo prostě jen chcete, aby vaše ruce vypadaly krásně? Musíte se o ně pečovat. Poradíme vám, co dělat, aby vaše ruce vypadaly mladší. Ukážeme vám, jak se starat o nehty, ale i o pokožku.

Správná manikúra

Pozorně si prohlédněte své nehty. Vypadají zdravě? Nelámou se a netřepí? Pokud je vše v pořádku, můžete se pustit do manikúry. Nehty nestříhejte, ale vždy je pouze pilujte. Pilníkem pohybujte pouze v jednom směru, nikoliv sem a tam.

Nakonec jemně zatlačte kůžičku zpět do nehtového lůžka (nestříhejte ji). Zatlačování kůžičky provádějte po koupeli nebo použijte speciální změkčovače kůžičky.

Vhodná manikúra pro ženy 50+

Nehty si můžete nechat krátké nebo o malinko delší. Příliš dlouhé nehty pro vás nejsou vhodné, působí spíše nevkusně. Doporučit vám nemůžeme ani nejrůznější aplikace na nehty.

Patříte mezi milovnice nehtů umělých? Pokud ano, nosit je můžete, ale volte spíše kratší nehty a vybírejte decentní barvy.

Barva nehtů

Pro ženy po padesátce se hodí především neutrální tóny. Vhodná je nude, béžová nebo světlo růžová. Sáhnout můžete také po starorůžové, korálové, lila nebo mint. Moc hezky na vašich rukou bude vypadat i francouzská manikúra.

Mladistvý nádech vašim nehtům dodají barvy pastelové (třeba levandulová nebo mentolová), avšak s těmito barvami už buďte opatrnější. Hodí se spíše na jaro a léto a je třeba je doplnit vhodným outfitem. 

Vyhýbejte se lakům se třpytkami, perleti a také neonovým barvám. Pro váš věk se už tyto typy laků nehodí.

Péče o pokožku

Starejte se nejen o nehty, ale i o pokožku na rukách. Jak? V první řadě je třeba ruce hydratovat. Používejte pravideně krém na ruce, a to klidně i několikrát za den. Pokud myjete nádobí ve dřezu nebo uklízíte domácnost, berte si vždy rukavice. 

Čas od času můžete svým rukám dopřát i speciální zábal nebo masáž. Namasírovat se můžete sami, stačí každý den pět minut. S rukama doporučujeme i cvičit (zkuste je například zatínat v pěst nebo „chodit prstama“). Cvičením snížíte napětí ve svalech a bude se pak méně napínat pokožka.