KrásaKrása a móda

Mandlové oči: 5 nejvhodnějších metod líčení

Mandlové oči: 5 nejvhodnějších metod líčení

Jste majitelkou mandlových očí a připravujete se ven? Máte to štěstí, že k vám bude pasovat jakékoliv líčení, jelikož tento tvar je velmi univerzální.

Jejich specifický tvar

Mandlové oči mají širší střední část a jemně se zužují směrem ke vnějším rohům očí. Vnitřní a vnější roh očí jsou obvykle na stejné úrovni. Dále se charakterizují výrazným očním záhybem, který je dobře viditelný, což vytváří přirozený stín na víčku.

Barevné líčení

Proč se držet při zemi. Naneste pastelové, jemné nebo živé odstíny stínů, například: růžové, modré, zelené, atd. a použijte je na víčka. Vytvořte hezký kontrast s barvou vašich očí. K tomu přidejte tenkou linku a řasenku. Nezapomínejte aplikovat barvy tak, aby se hodily k vašemu podtónu pleti.

Smokey eyes

Použijte tmavé stíny, jako jsou: černé, tmavě hnědé nebo šedé. Roztáhněte je směrem nahoru do záhybů víčka. Vytvořte rozostřený efekt a dodržujte techniku tmavší na vnějším rohu a světlejší do vnitřního koutku oka. Když to zkombinujete s černou kočičí linkou a objemovou řasenkou, máte vyhráno a omámíte každého svým dramatickým pohledem.

Nude líčení

Odstíny béžové, hnědé, starorůžové vám vykouzlí jemný, elegantní look. Stačí na víčka nanést za začátku nejsvětlejší nude barvu a poté do ohybu přidat o trochu tmavší, například hnědou a štětečkem udělat plynulý přechod.

Cut crease

Velmi oblíbená a populární metoda roku 2024. Vytváří jasný kontrast mezi dvěma odstíny stínů. Použijte tmavší stín do záhybu oka a vytvořte pomocí korektoru ostrou hranici. Následně dejte světlejší stín na pohyblivé víčko.

Glamour líčení

Je dokonalé pro speciální příležitosti. Zda hraji velkou roly lesklé stíny, intenzivní linky a objemová řasenka. Začněte stejně jak u Nude metody, kde místo klasického matného světlého stínu, dáte třpytivý.

Shrnutí

Mandlové oči mají širší střední část a zužují se ke vnějším rohům. Smokey eyes s tmavými stíny a kočičí linkou zdůrazní dramatický pohled, zatímco nude líčení je vhodné na denní nošení.