Krása a módaMóda

Boty pro starší dámy: Jaké zvolit v létě 2023?

Boty pro starší dámy: Jaké zvolit v létě 2023?

Léto je za dveřmi a období dovolených také. Marně v botníku hledáte boty, ve kterých byste mohly vyrazit na procházku do přírody, k vodě nebo na prohlídku pamětihodností ve městě? Představíme vám pohodlnou a přitom módní letní obuv, která se hodí pro starší dámy.

Sandály v neutrální barvě

V horkých letních dnech určitě využijete páskové sandály s nízkou podešví. Pohodlné sandály by měly být určitě bez podpatku a zároveň dostatečně široké. Chcete-li, aby se vám boty hodily k jakémukoliv outfitu, sáhněte po neutrálních barvách. Vhodná je především béžová, písková či krémová barva.

Boty se širokou špičkou

V létě bývá teplo a některé ženy mívají problémy s otoky nohou. Řešením jsou široké prostorné boty, které kopírují anatomický tvar chodidla. Nemusí se hned jednat o barefoot boty, úplně postačí boty se širokou špičkou.

Tip pro vás: Otoky nohou rychleji zmizí, když se bude noha při chůzi přirozeně hýbat a nebude stažená v malé botě.

Sportovní sandály

Ženám, které rády vyráží do přírody, doporučujeme sportovní sandále. Ty jsou většinou opatřeny páskami na suchý zip, takže si je lze upravit podle potřeby. Krásně pak sedí na noze. Vhodné jsou například sandály značky Keen, které mají uzavřenou širokou špičku, která chrání prsty v terénu.

Korková obuv

Korek tlumí nárazy, takže korkové sandály nebo pantofle jsou velmi pohodlné a nohy jsou v nich po celý den jako v bavlnce. Korkové boty jsou zároveň velmi odolné a dlouho vám vydrží. Doporučit můžeme například značku Birkenstock, která se řídí jednoduchým pravidlem: Chodidlo, se nemá přizpůsobovat tvaru boty, ale bota se má přizpůsobovat tvaru chodidla.