Další

Typologie barev: který ze 4 typů je ten váš?

Typologie barev: který ze 4 typů je ten váš?

Zatímco některé barvy jako by pro vás bylo stvořené, jiné vám absolutně nesedí. Máme to tak všichni, jen si toho někteří všímají více a jiní méně. Na vině je typologie barev, která každému z nás tak nějak předurčuje, ve kterých barvách se budeme cítit dobře a ve kterých vůbec.

Co je typologie barev?

Typologie barev není žádná věda. Stručně řečeno jde o souhrn celkem čtyř kategorií neboli typů, do kterých lze zařadit každého z nás na základě barvy vlasů, očí a pleti. Rozlišujeme tyto typy:

  • Letní typ
  • Jarní typ
  • Podzimní typ
  • Zimní typ

Typologie barev: letní typ

Lidé spadající do letního typu mají světlejší až olivovou pleť. Jejich vlasy bývají blond i tmavě hnědé, mívají modré oči i hnědé oči. Snadno se opalují. Sedne jim zejména starorůžová barva, ostatně jako kterýkoli růžový odstín. Vyhýbat se nemusí ani světle modré, pozor však na černou a příliš křiklavé barvy.

Typologie barev: jarní typ

Pokud jste jarní typ, přes léto vás zdobí pihy, máte blond nebo plavé vlasy a zelené nebo modré oči. Vaše barvy jsou všechny jemné, pastelové. Decentní odstíny vám padnou jako ulité. Naopak vám doporučujeme výrazným odstínům, cokoli křiklavého není nic pro vás.

Typologie barev: podzimní typ

Vaše pleť je jemně zbarvená, na sluníčku se rychle spálíte. Vaše vlasy jsou hnědé nebo rezavé. Podzimní typ bývá nejméně zastoupen. Jaká je vaše barva? Jednoznačně khaki. Chybu neuděláte ani tehdy, zvolíte-li barvu hnědou. A klidně je kombinujte.

Typologie barev: zimní typ

Pro lidi řadící se do zimního typu je typická bledá až porcelánová pleť – jinými slovy typická Sněhurka. Vlasy jsou hodně tmavé, vlasy šedomodré. Špatně se opalují a sluníčko jim nedělá dvakrát dobře. Sluší jim bílá, celkově všechny světlé odstíny. Pozor by si měli dát na oranžovou a hnědou, to nejsou jejich barvy.