Krása a módaMóda

Letní móda pro seniorky – léto 2023

Letní móda pro seniorky – léto 2023

Léto je za dveřmi a je tedy ten pravý čas oživit svůj šatník. Co si do šatníku pořídit ještě dříve, než začnou horké letní dny? Poradíme vám. Víme, jaké kousky se letos budou nosit a v jakých se zaručeně budete cítit pohodlně. Každá žena může v létě vypadat hezky, šik a elegantně a přitom se cítit příjemně.

Šaty jako základ letního šatníku

Pořiďte si na léto šaty, a to hned několikery. Důležité je vybrat správný střih, který bude svědčit vaší postavě a materiál, ve kterém se nebudete potit. Na léto je vhodná bavlna, len a další přírodní materiály.

Starším dámám doporučujeme volit šaty v délce alespoň ke kolenům, bez větších výstřihů a s rukávy (nikoliv na ramínka). Pokud nemáte ideální postavu, vhodné jsou jednoduché jednobarevné šaty nebo šaty, které nemají příliš výrazný vzor. Pamatujte, že vzor vždy přitahuje pozornost.

Volné kalhoty nebo sukně

Příjemně se během horkých letních dnů budete cítit v rozevláté maxi sukni či v dlouhých volných kalhotách. Oba tyto kousky oblečení zakryjí případné nedostatky v dolní polovině těla a přitom se v nich budete cítit volně a svobodně.

Volné kalhoty a dlouhé široké sukně doporučujeme nosit s přiléhavými basic tričky nebo upnutějšími halenkami a košilemi.

Světlé barvy, žádná černá

Světlé barvy jsou na léto ideální. Pořiďte si topy, kalhoty či sukně v bílé, krémové či pudrové barvě. Vyzkoušejte jemné pastelové barvy. Zapomeňte na černou; možná zeštíhluje, ale zbytečně vás také dělá starší a slunce do ní v létě až příliš pálí.

Další užitečné tipy:

  • Uvažte si kolem krku barevný šátek ze splývavého materiálu. Jednoduchý outfit krásně oživíte.
  • Nebojte se barev. Barvy vás rozzáří a omladí.
  • Důležitá je i vhodná letní obuv. Volte široké boty. Noha musí mít dostatek místa, aby zbytečně neotékala.