Krása a módaVlasy

Letní mikádo účesy pro jemné a řídké vlasy

Letní mikádo účesy pro jemné a řídké vlasy

V létě je teplo a pokud jste se rozhodly trochu zkrátit, provzdušnit a oživit vlasy, je to jen dobře. Vhodnou volbou je například mikádo, sluší totiž téměř každému, a to bez ohledu na tvar obličeje či strukturu vlasů. Vhodné je tedy i pro vlasy jemné a řídké.

Jemné a řídké vlasy? Mikádo na ně!

Znáte heslo: „Čím kratší vlasy, tím větší objem.“? Je pravdivé. Proto je pro jemné vlasy ideální střih po bradu, který vlasům dodá objem. Jak na něj? Máte několik možností. První z nich je nechat si vlasy sestřihnout rovně, aby vypadaly hustší. Vhodný je i pixie cut (krátký střih s ofinou).

Další možností je odstupňované mikádo, které je vpředu delší a směrem dozadu se zkracuje. Vyzkoušet samozřejmě můžete i asymetrické mikádo nebo nějaký střapatý styl s velkým množstvím sestříhaných pramenů.

Tip pro vás: Jemné a řídké vlasy nikdy neprostříhávejte. To dělejte pouze s vlasy hustými!

Jak krátké vlasy upravovat

Potřebujete-li, aby vlasy u temene hlavy vypadaly objemnější, použijte natáčky nebo kulmu a vlasy nahoře natočte nebo vyfoukejte přes kulmu. Získáte vytoužený objem.

Mikádo vypadá skvěle i vlnité. Moc hezky vypadají lehounké vlny, jaké se vám pokaždé udělají na dovolené u moře. Podobné si můžete vytvořit i doma žehličkou na vlasy s oblými hranami. Na závěr použijte fixační sprej.

Mikádo můžete oživit i jedním nebo dvěma zapletenými copánky po stranách nebo vytvořením malého drdůlku nahoře na hlavě. Čarovat můžete i s pěšinkou. Jednou může být uprostřed, podruhé na straně, potřetí může být cik cak.