Krása a módaVlasy

Lehké účesy pro krátké vlasy: 5 stylů, se kterými zazáříte

Lehké účesy pro krátké vlasy: 5 stylů, se kterými zazáříte

I s krátkými vlasy se dá kouzlit. Slušivé účesy rozhodně nejsou dominantou jen majitelek polodlouhých či dlouhých vlasů. Přinášíme vám inspiraci na lehké účesy pro krátké vlasy, mezi kterými si vyberete to pravé do práce i na rande.

Nápady na lehké účesy pro krátké vlasy

Účes nemusí být složitý a nemusí vyžadovat dvě hodiny náročného stylingu, aby vám slušel a doslova vás rozzářil. I na první pohled jednoduchý styl dokáže udělat velkou parádu. A jaké lehké účesy pro krátké vlasy můžete vyzkoušet?

  • Poloviční drdol
  • Francouzské copy
  • Nízký culík
  • Krátká ofina
  • Copánek na boku

I ženy s krátkými vlasy mohou se svou hřívou čarovat a vytvořit si na hlavě něco elegantního, slušivého i třeba trochu drzého a rozverného. Pojďte si vybrat, který z účesů vyzkoušíte třeba už dneska.

Poloviční drdol

Stáhnete horní polovinu vlasů, jako byste si chtěli udělat culík. Poté vlasy stočte do malého drdolu. Využijte gumičky, sponky i pinetky, aby vám drdol držel. Zbylé vlasy nechte volně splývat. Za 5 minut máte hotovo a jak vám to bude slušet.

Francouzské copy

Myslíte si, že copánky patří pouze ženám s dlouhými vlasy? To je omyl. Rozdělte vlasy uprostřed a na každé straně od vrchu hlavy začněte splétat francouzský cop. Tento nápad patří mezi lehké účesy pro krátké vlasy, které působí rozverně a hravě. Na kafe s kamarádkou je to značka ideál.

Nízký culík

S krátkými vlasy sice můžete na vysoko posazený culík zapomenout, ale nízký culík si rozhodně udělat můžete. Stáhněte vlasy na zátylku, můžete použít i nějakou pěknou ozdobnou sponku nebo účes oživit mašlí.

Krátká ofina

Nebojte se nosit krátkou ofinu s lehce rozcuchanými vlasy. Váš účes bude vypadat svěže a šik. Krátké vlasy ženy často nosí po délku brady, někdy dokonce i kratší. Ofina váš účes krásně oživí.

Copánek na boku

Mezi lehké účesy pro krátké vlasy patří také spletený cop na boku hlavy. Vytvořte hlubokou pěšinku na jednom boku a na této straně poté začněte splétat cop. Můžete k němu postupně přidávat další jemné pramínky. Jakmile se dostanete k uchu, cop ukončete.