Horoskopy

Lakomost podle astrologů: Možná za to vaší známí nemohou!

Lakomost podle astrologů: Možná za to vaší známí nemohou!

Všichni známe alespoň jednu osobu, která se vždy vyhýbá placení za kávu nebo večeři, protože si zapomněla peněženku, nevybrala si hotovost nebo zapomněla platební kartu doma a v mobilu ji záhadně nemá. Někteří zrozenci mají větší sklony ke škudlení a šetření peněz než jiní. Kdo tedy patří mezi lakomce a kdo se naopak pro druhé rozdá?

Beran (21. 3. – 19.4.)

Jsou pověstní svou dobrodružnou a nezávislou povahou mají sklony k lakomství. Tito jedinci mají touhu, hromadit finanční zdroje, protože se obávají nejistých časů, které by mohly nastat. Občas mají tendence zariskovat a peníze investovat, ale jsou opatrní, co se týče utrácení za nepotřebné věci nebo zbytečný luxus.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Ve společnosti jsou známí jako materialisti, kteří potřebují mít pevnou půdu pod nohama. Je pro ně důležitá stabilita, protože touží po pohodlí a zabezpečení. Občas jsou trochu chamtivci, avšak aby měli dostatek hojnosti, jsou připraveni, tvrdě a neúnavně pracovat, aby zajistili vše potřebné jak sobě, tak své rodině.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jsou posedlí, utrácením pro svou vlastní potřebu a potěšení, ale za ostatní se jim příliš utrácet nechce. Díky svému postavení ví, že je ostatní rádi pozvou na skleničku či večeři a mnohdy toho využívají. Tyto uškudlené peníze pak rádi utratí za šperk či nový kus do šatníku.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Jsou chamtiví, zejména co se týče jejich rodiny. Zabezpečení jejich příbuzných je pro ně naprostou prioritou. Jejich lakomost spočívá v tom, že dlouhodobě hromadí finanční prostředky, aby mohli za několik let poskytnout např. prestižní vzdělání svým dětem.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Nejraději by měli vše ihned, a ještě za co nejméně peněz. Jsou doslova ti, kteří by si nechali pro korunu vrtat koleno. Celý život přepočítávají na peníze a neustále mají málo, ačkoli třeba mají dobře placené zaměstnání. Chce ušetřit na všem, proto rád chodí na večírky k druhým, aby se mohl zadarmo občerstvit. Za kino či restauraci je uvidíte utrácet velmi zřídka a když, tak rozhodně nečekejte, že zaplatí i za vás.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Milují organizaci a pořádek, což se vztahuje i na jejich finanční kontrolu a dívají se shora na ty, kteří ji nemají. Moudře investují a zvládají velmi pečlivě a detailně sledovat své výdaje. Horlivě shromažďují finanční prostředky na horší časy do budoucnosti a snaží se, vytvořit si finanční stabilitu.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Nesnáší, když jsou druzí lakomí, ale samy takové jsou. Mají vytříbený vkus, ale tvrdé práce se v podstatě skoro štítí. Narodily se proto, aby mohli být druhými rozmazlovány. U druhých lakomost vidí, u sebe nikoli. Snaží se, aby za ně co nejvíce platili ostatní. Peníze utrácí jen, když to uznají za vhodné.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Stejně jako jeho povaha, i jejich finanční zajištěnost zůstává zahalena tajemstvím. Štíři jsou velmi opatrní na to, aby snad někomu prozradili, jaká je jejich finanční situace. Rozhodně nikdy nedávají najevo, že jsou dobře zajištěni, ale věřte, že opravdu jsou!

Portrait of a smiling pensive girl holding bunch of money banknotes and looking away isolated over white background

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Typický škudlil, který doma schraňuje všemožné letáky supermarketů a nakupuje pouze podle nich. Opravdové záchvěvy štěstí zažívají, pokud na něčem skvěle ušetří. Za kvalitu si rozhodně nepřiplatí. Navíc se nechce ani dělit o věci, které jsou jeho, proto v kolektivu mezi oblíbence nepatří.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Protože jejich sebeúcta je silně vázána na jejich příjem, stávají se nejistými, kdykoli jim dojdou finanční prostředky. Jsou velmi nesví, pokud si nemohou dovolit něco, po čem touží a tuto náladu pak přenáší i na své okolí.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Jsou poměrně chaotičtí a na systematické plánování rozpočtu příliš nejsou stavění. Nepatří sice mezi typické skrblíky, ale pokud mají do něčeho investovat, pečlivě to zváží. Na stranu druhou za kvalitní věci si rádi připlatí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Touží po tom, vydělávat si něčím, co je opravdu baví a naplňuje. S tím souvisí o to, že jsou poměrně lakomé. Finance jen tak nerozhazují a pečlivě promýšlí, do čeho je investují.7