Další

Kultovní filmy 90. let, které stále milujeme!

Kultovní filmy 90. let, které stále milujeme!

Podzim je ideálním obdobím pro všechny filmové fanoušky. Počasí totiž přímo vybízí k tomu, abychom se zachumlali do deky, zapnuli Netflix a nechali se unášet osudem filmových hrdinů. Vyzkoušet samozřejmě můžete filmové novinky, ale máme pro vás i pár tipů na filmovou klasiku, která nikdy nezklame. Z filmů 90. let doporučujeme Forresta Gumpa, Titanic nebo Matrix. 

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je jedním z těch filmů, při kterém se budete bavit vy i váš partner. Pokud máte doma větší děti, můžou se s vámi koukat i ony. 

Forrest Gump je příběhem člověka, který byl vždycky tak trochu jiný než ostatní. Jeho nerozlučnou přítelkyní se už v dětství stala dívka Jenny. Ta mu poradila, aby utíkal, kdykoliv se objeví problém. A tak Forrest utíká před dětmi, které ho šikanují a běží dál i celým životem. Zastaví se až na lavičce, ze které divákům vypráví svůj příběh. Ten je veselý i dojemný zároveň.

Vybraná moudra z filmu:

Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.

Všichni občas děláme věci, které tak úplně nedávají smysl.

Máma říkala, že člověk musí odložit minulost a pak zase může jít dál.

Titanic (1997)

Příběh Jacka a Rose netřeba dlouze představovat, zdá ho snad každý. To však neznamená, že byste si tenhle kultovní snímek režiséra Jamese Camerona nemohli během podzimních dní připomenout. Titanic získal celkem jedenáct Oscarů a Kate Winslet a Leonardo DiCaprio jsou v něm nezapomenutelní.

Zajímavosti o filmu:

Rose byla inspirována skutečnou osobou. Paradoxní je, že žena, která se stala předobrazem Rose, na palubě Titanicu nikdy nebyla.

Na moři se natáčela pouze jedna scéna.

Režisér nechal na převrácený Titanic zavěsit tisíc komparzistů. Kolem nich pak padalo sto kaskadérů.

Matrix (1999)

Pokud si večer pustíte tenhle film, zaručeně uděláte radost svému partnerovi. Hlavním hrninou snímku je normální mladý muž, který však jednoho dne začne pochybovat o své každodenní skutečnosti. Co je vlastně pravda a co jen projekce?

Zajímavosti o filmu:

Scény, které probíhají v Matrixu, jsou vybarvené do zelena a scény ve skutečném světě mají modrý odstín.

Kvůli filmu byla postavena falešná dálnice, která byla posléze zničena.

Během natáčení bylo zdemolováno 100 aut.