Krása a módaVlasy

Krátký střih pro jemné vlasy – jaké účesy v létě 2023?

Krátký střih pro jemné vlasy – jaké účesy v létě 2023?

Jemným vlasům je třeba dodat objem. Vždy je lepší vlasy stříhat na stejnou délku a vyhnout se postupnému střihu. Pokud jemné vlasy ostříháte na krátko, dostanou šanci zesílit. Navíc v létě je krátký sestřih velmi pohodlný, takže se ho určitě nebojte.

Pixie třeba podle Twiggy

V letošním roce je módní skřítkovský klučičí pixie účes. Jedná se o jednoduchý krátký účes, který nosila i slavná modelka Twiggy. Tento účes lichotí téměř každému tvaru obličeje. Pamatujte na to, že pokud máte jemné vlasy, musíte mít tupý střih, kadeřnice by vaše vlasy v žádném případě neměla prostřihávat.

Výhodou pixie je, že se vám bude snadno upravovat. Vhodný je pro vás i v případě, že máte kudrnaté vlasy.

Stylový bob, lob nebo flob

Pro jemné vlasy je vhodný i účes zvaný bob. Tento účes obvykle končí v úrovni čelisti, případně těsně nad rameny. Další variantou je pak lob, tedy delší mikádo. V neposlední řadě existuje flob – ostře střižené mikádo.

Tip pro vás: Vyzkoušejte italský bob. Vyznačuje se velkým objemem a neposednými hravými konečky, které účesu dodávají lehkost.

Péče o jemné vlasy

Správný střih vlasů nestačí. O jemné vlasy je třeba i správně pečovat. Vlasy myjte odlehčenými šampony bez silikonů, místo pěnových tužidel používejte spreje. V ideálním případě používejte přímo produkty určené pro jemné vlasy. (Nanášejte je do vlasů, nikoliv přímo ke kořínkům vlasů.) Objem vašim vlasům dodá také suchý šampon nebo natáčky.

Tip pro vás: Pravidelně navštěvujte kadeřnický salón. Na jemných vlasech nevypadají dobře tenké a roztřepené konečky. Krepaté a rozlítané konce ještě víc upozorňují na nedostatečný objem vlasů.