Krása a módaVlasy

Krátká a šikmá ofina: 6 hlavních rysů, které vás zaujmou

Krátká a šikmá ofina: 6 hlavních rysů, které vás zaujmou

Máte obavy z ofiny? Dnes vám přiblížíme krátkou šikmou ofinu, která nezabírá celé čelo. Nejenže je velice trendy, ale také dokáže zakrýt vysoké čelo. Při vhodné péci s ní zazáříte na kilometry daleko.

Hlavní rysy šikmé ofiny

  • Díky šikmé ofině dokážete upravit nepravidelné čelo.
  • Je to ideální řešení pro osoby s trojúhelníkovým typem obličeje.
  • Skrývá vrásky, pupínky nebo pigmentaci.
  • Šikmá ofina je ideální pro prodloužené čelo, v takové situaci by bylo skvělým řešením přidání roztrhaných pramenů.
  • Hlavním rysem šikmé ofiny je sklon nebo úhel, kterým je ofina odstřižena. Tento úhel může být ostrý a výrazný, nebo jemnější a přecházet do délky vlasů na straně.
  • I když je ofina krátká, stále umožňuje určitou variabilitu stylu. Můžete ji nosit rovnou, zkroucenou, do strany nebo jinak upravenou podle aktuálních trendů.

Výhody šikmé ofinky

Je velmi univerzální a hodí se pro jakoukoli délku a barvu vlasů. Dokonce je vhodná i pro různé styly oblečení. Díky ní je snadné zakrýt výrazný nos, bradu nebo vysoké čelo. Váš vzhled v ničem netrpí. Pokud vás ofina omrzí, můžete si zvolit klasickou rovnou ofinu, popřípadě ji nechat na boku růst s ostatními vlasy. Díky svým vlastnostem nepotřebuje dlouhý a pracný styling. V podstatě ke stylingu pramenů stačí vlasy učesat a zafixovat lakem.

Technika stříhání

Nejlepší možností je, se nechat ostříhat profesionálem, ale pokud na něj nemáte čas, tak je zde i následující řešení. Vybrané prameny rozdělte na 3 části. Boční prameny by měly mít výrazně nižší tloušťku než středový. Pomocí rozprašovače prameny mírně navlhčete. Vlasy ze stran stříhejte hladce a šikmo, s mírným sklonem. Střední prameny mírně šikmo. Poté ofinu rozdělte vodorovně na 2 části. Horní prameny by měly být dočasně fixovány vlasovou sponou.

Spodní prameny by měly být zastřiženy pomocí ztenčovacích nůžek. Po zastřižení spodních pramenů můžete přistoupit k druhé polovině ofiny. Dalším krokem je vybrat si, která strana bude mít kratší a delší část ofiny.