Krása a módaMóda

Kotníkové boty k šatům: 3 nejlepší tipy, jak je nosit

Kotníkové boty k šatům: 3 nejlepší tipy, jak je nosit

Kotníkové boty jsou skvělou volbou pro vytvoření stylového a trendy vzhledu k šatům. Pokud však nevíte, jak je nosit, může to být obtížné. Zde jsou 3 nejlepší tipy, jak kombinovat kotníkové boty se šaty.

Zvolte správný typ kotníkových bot

Kotníkové boty se šaty vypadají nejlépe, když jsou správně vybrané. Ne všechny typy kotníkových bot se hodí k šatům. Například kotníkové boty s hrubší podrážkou jsou skvělé pro vytvoření street style vzhledu, ale mohou být nevhodné pro elegantní outfit. 

Experimentujte s délkou šatů

Délka šatů hraje důležitou roli při výběru kotníkových bot. Pokud si obléknete kotníkové boty k příliš krátkým šatům, může to vypadat vulgárně. Naopak, pokud si zvolíte kotníkové boty k příliš dlouhým šatům, mohou boty být skryty a celkový vzhled ztrácí na originalitě. Proto je důležité experimentovat s délkou šatů a najít tu správnou délku, která vám bude nejlépe sedět.

Přizpůsobte doplňky

Kotníkové boty mohou být kombinovány s různými druhy doplňků. Pokud si zvolíte kotníkové boty s kovovými detaily, můžete je kombinovat s kovovými doplňky, jako jsou náušnice nebo náramky. Pokud se chystáte na večírek, můžete si obléct kotníkové boty s kamínky a přidat si podobný typ kabelky.

Nejlepší typy kotníkových bot pro různé druhy šatů

Typ šatůNejlepší typy kotníkových bot
Koktejlové šatyStřevíce s jemnou podrážkou, černé či kovové
Midi šatyČerné nebo béžové lodičky, či kotníkové boty na podpatku
Maxi šatyVysoké kozačky nebo sandály s páskem kolem kotníku

Kotníkové boty jsou vynikající volba pro vytvoření stylového outfitu k šatům. Pokud dodržíte námi zmíněné tipy, můžete být jistí, že vytvoříte dokonalý look. Vyberte si správný typ kotníkových bot pro daný typ šatů, experimentujte s délkou šatů a přizpůsobte doplňky. Pokud budete tyto rady dodržovat, budete vypadat dokonale a budete mít skvělé sebevědomí.