Další

Jakou mám barvu očí? A co nás barva očí prozradí?

Jakou mám barvu očí? A co nás barva očí prozradí?

Asi každý už se někdy zamyslel nad tím, jakou mám barvu očí? A co o nás barva očí prozrazuje? Věřte tomu nebo ne, ale zbarvení našich očí o nás může hodně vypovědět.

Jakou mám barvu očí a skutečně je ovlivněna genetikou?

Nejedno dítko už někdy přišlo za rodiči a ptalo se, „jakou mám barvu očí?“ a možná dodalo i otázku „proč?“. Mnoho lidí je přesvědčeno, že barva očí je dána pouze genetikou. A je to samozřejmě pravda. Jakou mám barvu očí, totiž ovlivňuje to, jakou barvu očí má moje matka a otec – z jejich barev se pak „namíchá“ moje barva. Jenže to není tak úplně jednoduché. Určitou roli hrají informace našich předků.

Barvu oka určuje duhovka

Za vším stojí duhovka – to je ta barevná část oka obkružující zornici. Duhovka nejenže udává barvu našim očím, ale zároveň zabraňuje pronikání světla mimo zornici oka. Duhovka má silnou pigmentaci a její barva je ovlivněna množstvím a hloubkou uložení pigmentu zvaného melatonin.

Ve chvíli, kdy duhovka obsahuje větší množství pigmentu na přední a zadní straně, pak je duhovka hnědá nebo hnědozelená. Pokud duhovka obsahuje málo pigmentu, nebo pigment postrádá na povrchu, pak je duhovka modrá nebo šedomodrá.

Jakou mám barvu očí a co to o mě vypovídá?

Barva našich očí promlouvá do našich vlastností a osobnostní charakteristiky. Jací jste podle toho, jaká je vaše barva očí?

Hnědé oči

Lidé s hnědýma očima jsou optimisté, zároveň je životem provází velká vášeň. Tito lidé jsou i poměrně mlčenliví.

Zelené oči

Majitelé zelených očí jsou hodně emotivní, někdy dokonce tak moc, že rozum zůstává trochu pozadu, proto jednají afektovaně. Jsou ale velmi něžní, spolehliví a trpěliví.

Modré oči

Pokud máte modré oči, jste člověk, ze kterého vyzařuje klid a energie. Jste považováni za člověka upřímného, aktivního, atraktivního a extrovertního.

Šedé oči

Lidé s šedýma očima jsou nepředvídatelní, v lásce jsou oddaní a velmi romantičtí. Nemají rádi rutinu, jsou tvrdohlaví a někdy i vypočítaví.