Krása a módaMóda

Jaké boty k širokým kalhotám: 3 nejlepší tipy a jaké boty jsou tabu?

Jaké boty k širokým kalhotám: 3 nejlepší tipy a jaké boty jsou tabu?

Široké kalhoty se stávají synonymem letního počasí. Působí elegantně, vzdušně a pohodlně zároveň, a proto si získávají na stále větší oblibě především a právě v parných měsících. Jaké boty k širokým kalhotám obout a jaké raději nechat v botníku? Poradíme vám!

Letní sandály

Široké kalhoty si skvěle rozumí s letními sandály, ať už s podpatkem či bez – to necháme na vás. Díky vhodnému výběru sandálů můžete zdůraznit elegantnější nebo naopak sportovnější look širokých kalhot.

Pro eleganci zvolte třpytivé a nablýskané sandálky s kamínky nebo řetízky, díky kterým budete působit jako dáma i princezna zároveň.

Pro sportovnější look zvolte páskové sandálky, které najdete ve sportovních obchodech. Získáte také pohodlnou obuv na celé léto!

Tenisky

K širokým kalhotám můžete obout také tenisy, avšak dávejte si pozor při výběru těch nejvhodnějších. Nejlépe totiž budou působit plátěné tenisky ve stylu conversek.

K širokým kalhotám se naopak nebudou příliš hodit tenisky z koženkového materiálu, které působí na vzdušných letních kalhotách jako pěst na oko.

Lodičky

A samozřejmě nesmíme zapomenout na lodičky s vysokým podpatkem, které budou v kombinaci s širokými kalhotami vypadat naprosto luxusně a kouzelně.

Zde se nebojte experimentovat s barvami a rozbijte střízlivé černé široké kalhoty například neonově žlutými nebo růžovými lodičkami na vysokém podpatku. Jakmile sladíte také kabelku, získáte luxusní letní outfit jako dělaný k procházkám na promenádě nebo na náměstí se zmrzlinou či drinkem v druhé ruce.

Jaké boty raději ne?

Letní žabky se k širokým kalhotám příliš nehodí, ačkoliv teplé počasí k jejich nošení samo vybízí. V botníku také nechte jakékoliv kozačky či kotníkové boty. Tabu by měly být samozřejmě také sněhule či válenky.

Ať už se rozhodnete tak či onak, vždy se snažte soustředit na výsledný look a zda chcete elegantní či spíše sportovní outfit.