Další

Jaké balkonovky vysadit v červnu?

Jaké balkonovky vysadit v červnu?

Při výběru balkonových rostlin se řídíme tím, co se nám líbí. Jaké balkonovky jsou však ideální volbou? Letničky vytvoří nádhernou balonovou dekoraci. Vyberete-li si klasické balkonovky, budou vám dlouho kvést a nepotřebují žádnou mimořádnou péči. Do této kategorie patří petúnie, pelargonie nebo fuchsie. Chcete-li si vybrat jiné, nechte se inspirovat našimi tipy.

Je li na vašem balkoně stín a větší vlhkost, pak jsou vhodnou volbou fuchsie, begonie nebo okrasné kopřivy. Univerzální rostlinky jsou vhodnou volbou pro polostín. Patří mezi ně třeba lobelka nebo bakopa. Máte-li na balkoně hodně slunce, pak jej osázejte muškáty, petuniemi nebo surfiniemi. Pro celoroční pěstování se hodí různé druhy trav. K trvalkám pak můžete přidat letničky a vytvoříte originální dekoraci.

Muškáty

Vzhledem k tomu, že k dostání je nepřeberné množství různých barevných variací, patří muškáty mezi balkonovky velmi oblíbené. Kromě toho si můžete pořídit i různé druhy – klasické, převislé, s velkými květy. Muškáty jsou balkonovky, které nepotřebují žádnou speciální péči. Potřebují pravidelně zalévat a můžete je umístit i na stanoviště, kde je hodně sluníčka. Chybu neuděláte ani v případě, že je občas přihnojíte. Také je potřeba odstraňovat odkvetlé květy.

Petunie a surfinie

Také tyto balkonovky se těší velké oblibě. K dostání jsou různé barevné varianty. Výhodou je jejich nenáročnost. Potřebují však pravidelně zalévat. Ideální volbou jsou truhlíky samozavlažovací. Pozor si však dejte na substrát, který by byl příliš mokrý. Především petunie by vám mohly shnít. Chcete-li mít rostliny obsypané květy, přihnojujte je a odstraňujte ty odkvetlé.

Verbeny

Patří mezi známé letničky. Opět jsou k dostání v několika barevných variantách. Vyšlechtěné byly i květy se dvěma barvami. Rostlinky nejsou příliš náročné a také nepotřebují větší množství vody. Balkony budou zdobit svými drobnými kvítky. Pořídit si můžete odrůdu keříčkovou nebo poléhavou. V kombinaci s dalšími letničkami si vytvoříte zajímavé a originální dekorace.

Million Bells

Svým vzhledem se podobají surfiniím. Jejich květy jsou však mnohem drobnější. Vytvářejí nádherné převislé keříky. Aby prospívaly, potřebují světlo a teplo. Jsou tedy ideální volbou na jižní strany. Chraňte je proti dešti a větru. Potřebují dostatek vláhy a vícesložkové hnojivo. Chcete-li, aby vám dělaly radost svými květy, odstraňujte ty odkvetlé.