Krása a módaVlasy

Jak zastavit vypadávání vlasů: 8 rad, které vám pomohou

Jak zastavit vypadávání vlasů: 8 rad, které vám pomohou

Padání vlasů je naprosto přirozené. Každý den ztratíme několik desítek vlasů. Jsou ale situace, kdy je vypadávání vlasů daleko výraznější. Pokud tento problém řešíte i vy, budou se vám jistě hodit naše rady, jak zastavit vypadávání vlasů.

Jak zastavit vypadávání vlasů?

Padají vám vlasy více, nežli je běžné? Nacházíte vlasy všude okolo sebe? Je jich plná podlaha, polštář v posteli i sedačka v autě? Chápeme, že vás nadbytečná ztráta vlasů trápí. Proto přicházíme s několika tipy, jak zastavit vypadávání vlasů:

  • Pozor na fénování
  • Vyvarujte se nebezpečným účesům
  • Používejte vhodný hřeben
  • Vyzkoušejte zelený čaj
  • Zamyslete se nad svou životosprávou
  • Dopřejte si masáž hlavy
  • Jezte vyváženě
  • Nestresujte se

Pozor na fénování

Pokud si fénujete vlasy, volte nižší teplotu. Používání příliš vysoké teploty negativně ovlivňuje vlasové folikuly, které se mohou poškodit a způsobit nadměrné vypadávání vlasů.

Vyvarujte se nebezpečným účesům

Jak zastavit vypadávání vlasů? Třeba i tím, že se vyvarujete účesům, které namáhají vlasové kořínky. Mluvíme o copech, dredech nebo culících.

Používejte vhodný hřeben

Pakliže vám padají vlasy a chcete s tím něco udělat, zvažte pořízení kvalitního kartáče na vlasy s ideálně přírodními štětinami.

Vyzkoušejte zelený čaj

Není tajemstvím, že zelený čaj má na naše tělo a zdraví celkově pozitivní až blahodárné účinky. Naučte se jej pravidelně pít, prospějete tak nejen svým vlasům.

Zamyslete se nad svou životosprávou

Kouříte? Pak určitě víte, že tento zlozvyk negativně ovlivňuje vaše tělo, zdraví a dokonce i vzhled. Nemluvě o tom, že může způsobit mimo jiné i vypadávání vlasů. Co třeba zkusit s kouřením přestat, nebo jej alespoň omezit?

Dopřejte si masáž hlavy

Jak zastavit vypadávání vlasů? Za nás doporučujeme pravidelné provádění masáže hlavy. Masáž posiluje vlasové folikuly, což prospěje k tomu, aby byly vlasy pevnější a nepadaly.

Jezte vyváženě

Ujistěte se, že svému tělu dopřáváte všechny důležité látky a živiny, které potřebuje. Málokdo si uvědomuje, že i málo pestrá strava může mít vliv na vypadávání vlasů.

Nestresujte se

Stres dokáže s naším tělem mnohé. Zkuste se proto stresu vyhýbat, i to je způsob, jak zastavit vypadávání vlasů. Nestresovat se vám celkově pomůže cítit se lépe, jak fyzicky, tak psychicky.